Müşteri grubuna özel fiyatlandırma

Hoşgeldiniz
Çözümler ve hizmetlerimizden yararlanmak için kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
esemesnet

esemesnet

Üye
26 Ağu 2017
8
6
Merhabalar. Opencart Version 2.1.0.1 sürümü için Sitede ÜRünlerimi üye olan yada ziyaretçi müşterilerime ayrı fiyat, üye olan kurumsal müşterilerime ayrı fiyat göstermek istiyorum. Modülsüz yapıldığını daha önce görmüştüm. Uyguladığımda yapamadım.

Önce Deneme bir ürün ekledim. FİYATI : 100TL

Ziyaretçiler ve üyeler bu 100TL fiyatı görebiliyor.

1- "KURUMSAL" adıyla Müşteri Grubu oluşturdum.

2- Ahmet Hoca diye Yeni müşteri kayıt ettim. Bu müşteriyi de "KURUMSAL" olarak işaretledim.

"KURUMSAL" grubuna %20 indirim tanımlansa.
Ahmet hoca siteye girdiğinde (üye değilken) 100 TL yi görecek. Üye girişi yaptığında ise 80TL görmesini istiyorum.

"KURUMSAL" grubuna nasıl indirim tanımlayabilirim.

Admin

Admin

yilmaz70
Yönetici
13 Mar 2017
207
49
İstanbul
wpyukle.com
Merhaba,

Öncelikle Mağaza Genel Ayarlar bölümünde;
Seçenek kısmında yer alan HESAP sekmesinde Müşteri Gruplarını Göster: Bireysel ve Kurumsal Müşteri ikisi de işaretli olmalıdır.

Ürünler bölümünde ise; İNDİRİM sekmesinde Müşteri Grubu 'na hem Bireysel hem Kurumsal ekliyorsunuz.

Sepet ekleme işleminden sonra hangi üyelik ile devam ediliyor ise Müşteri Grubuna tanımlanan fiyat gösterilmesi sağlanmış oluyor.

Bu kadar:)

esemesnet

esemesnet

Üye
26 Ağu 2017
8
6
160.000 ürün için tek tek bu işlem yapılması imkansız. bir yerde gördüm yapılıyordu. bulamadım.belki de dediğiniz gibiydi tek tek şeklinde.

Admin

Admin

yilmaz70
Yönetici
13 Mar 2017
207
49
İstanbul
wpyukle.com
160.000 ürün için tek tek bu işlem yapılması imkansız. bir yerde gördüm yapılıyordu. bulamadım.belki de dediğiniz gibiydi tek tek şeklinde.

Sizin bahsettiğiniz özellikleri ayarlayabilen bir modül var aslında benim daha önceleri test ettiğim.

İsense Product Manager olarak geçiyor. Buradan modül için demo admin panele erişebilirsiniz.

Ancak 160.000 üründe modül ne kadar verimli olur bilemiyorum.

Siz modülü bir inceleyin, biz de bu arada sizin için ne yapabiliriz onu araştıralım.

esemesnet

esemesnet

Üye
26 Ağu 2017
8
6
evet. demo yu detaylı inceledim. Tabi burada tüm ürün fiyatları değişirken istenilen müşteri girişinden sonra fiyatın değişmesi.
Filtrede müşteri gruplarını sırala olsaydı bu modül tam olacaktı.
Mesela tüm KURUMSAL a tıkladığımda ürünler listelenecek. bende fiyatlarını değiştirecek. böylelikle üye olunduğunda fiyat değişecek.

e-ticaretdersleri

e-ticaretdersleri

Üye
17 Ağu 2017
17
18
39
@esemesnet

bu eklenti işinizi görür mü ? 2.3.x için versiyon düşürtürüm.

esemesnet

esemesnet

Üye
26 Ağu 2017
8
6
Gruba kim eklenmişse %20 indirim uygula gibi bir modül yapılamaz mı

e-ticaretdersleri

e-ticaretdersleri

Üye
17 Ağu 2017
17
18
39
tamam bu eklenti o işi görüyor, sadece 2.3.x için bu eğer istediğiniz gibiyse sürümü düşürülmesi gerekiyor.

• Like
Tepkiler: teksolak