Neden E-Mail Pazarlama?

neden e-mail pazarlama

Neden E-Mail Pazarlama?

E-mail pazarlama, elektronik posta aracılığıyla direkt olarak tüketicilere ulaşmanın en kolay yollarından biridir. Spam e-mail pazarlamanın aksine, e-mail pazarlama bulunduğunuz sektörün ya da hizmetin kendisiyle ilgilenen insanlara ulaşmaya yardımcı olur. E-mail pazarlama ile doğrudan ve hedef odaklı iletişim kurmanız mümkündür. Diğer pazarlama araçlarıyla kıyaslandığında potansiyel müşterilere nispeten daha düşük maliyetle ulaşmanız mümkün olmaktadır.

1- Tüketiciye Ulaşmanın En Kolay Yolu

E-mail pazarlamanın ne olduğunu anladığınızda, e-mail pazarlama üzerine çalışmaya başladığınızda daha fazla tüketiciye ulaşmak için istediğiniz her türlü içeriğinizi ziyaretçiler ve müiterilerinize ulaştırabiliyorsunuz. E-mail pazarlama sadece bir metinden ibaret değildir. Multimedya formatlı görseller oluşturabilir ve size ait ürünlerinizin veya hizmetlerinizin daha anlaşılır hale getirilmesini sağlayabilirsiniz.

E-mail pazarlama şirketler için tüketiciye ulaşmanın ideal bir yoludur. E-mail pazarlamada gönderdiğiniz haber bülteni ile potansiyel müşterinin tüm dikkatine sahipsinizdir. İnternet reklamları genellikle potansiyel müşterinin, web sitesinde ana içeriğe bakmasında engelleyici bir biçimdedir. Fakat e-mail pazarlama sayesinde gönderdiğiniz bültenler, reklam dan ziyade içeriktir.

2- Kampanya Duyuruları

E-mail bültenleri firmanızın sunduğu ürün ve hizmetler hakkında müşteri listenizi bilgilendirmede etkili olan bir araçtır. Genel bilgilendirme e-bülten şeklinde olabileceği gibi bir satış kampanyası ile ilgili bilgi de içerebilir. Bazı e-mail pazarlama çalışmaları ise tüketiciyi geri döndürmeye ya da özel bir teklif fırsatını almaya ikna etmek için bir indirim ya da kuponu ön plana çıkarırlar. Bu yöntem de firmanızın müşterileriniz ile iletişimde kalmalarının düzenli bir yolu olabilmektedir.

E-mail pazarlama müşterilerin gerçekten ilgilendiği ürün ve hizmetler hakkında bilgi toplanabilmesi için en etkili olan yoldur. Firmanızın e-mail pazarlaması aracılığıyla ürün ve hizmetleriniz hakkında gerçek bilgilerle mevcut ve potansiyel müşterilerinize ulaşmasında etkili olan araçlardır. Bu metot dünyadaki pek çok işletmenin de kullandığı bir yoldur ve firmanızın büyümesine ve internet üzerinde kalıcı bir varlık oluşturmasına yardımcı olur.

3- Ölçülebilir ve Analiz Edilebilir Olması

E-mail pazarlama, gönderdiğiniz içeriklerin nasıl daha etkili olduğunu takip etmeyi ve ölçmeyi kolaylıkla sağlamaktadır. E-mail gönderildikten sonra web sitenizin ne kadar hit aldığını takip ederek, e-mail pazarlamanın bu teknik ile sizin için sağlıklı olup olmadığını ölçmeniz kolaydır. E-mail pazarlama ayrıca mevcut müşterilerinizi tekrar satın almaya yönlendirmek için iyi bir yoldur.