Mesafeli Satış Sözleşmesi

Hoşgeldiniz
Çözümler ve hizmetlerimizden yararlanmak için kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
Admin

Admin

yilmaz70
Yönetici
13 Mar 2017
207
49
İstanbul
wpyukle.com
Zaren

Zaren

Aktif Üye
22 Mar 2017
28
2
44
Tavsiye ettiğiniz bir modül var mı?

muhammetali

muhammetali

Administrator
Yönetici
14 Mar 2017
79
44
Karaman
catalog>view>theme>senin_teman>template>checkout>payment_method.tpl dosyasını aç

Aşağıdaki kod bloğunu bul.

HTML:
<?php if ($text_agree) { ?>
<div class="buttons"> <div class="pull-right"><?php echo $text_agree; ?> <?php if ($agree) { ?> <input type="checkbox" name="agree" value="1" checked="checked" /> <?php } else { ?> <input type="checkbox" name="agree" value="1" /> <?php } ?> &nbsp; <input type="button" value="<?php echo $button_continue; ?>" id="button-payment-method" data-loading-text="<?php echo $text_loading; ?>" class="btn btn-primary" /> </div>
</div>

Aşağıdaki gibi yap olması lazım.

HTML:
<input type="checkbox" name="agree" value="1" checked="checked" /> <?php } else { ?> <input type="checkbox" name="agree" value="1" checked="checked" />

else satrından sonraki satıra sadece (checked="checked") eklemeniz yeterli olacaktır. Yanlış anlaşılmasın.

Son düzenleme:
Admin

Admin

yilmaz70
Yönetici
13 Mar 2017
207
49
İstanbul
wpyukle.com
Ancak bahsi geçen mesafeli satış sözleşmesi aynı zamanda mail ile bildirilmesi gerekiyor hatırladığım kadarı ile.
Bu şekilde mailde yer alır mı @muhammetali ?

Zaren

Zaren

Aktif Üye
22 Mar 2017
28
2
44
Yukarıdaki kodu test edip sonucu paylaşacağım.

muhammetali

muhammetali

Administrator
Yönetici
14 Mar 2017
79
44
Karaman
Yukarıdaki yazdığım kodlar sadece checkbox kutusunu varsayılan olarak işaretli yapar.

Mesafeli satış sözleşmesinin içeriğini doldurmaz, ben yanlış anlamışım özür dilerim.

Bunun için sayfalar kısmından kendimiz doldurmamız gerekiyor. Otomatik doldurmaktan kastınız neydi onu da anlamadım, mesafeli satış sözleşmesi kişiye göre değişen birşey değildir ki. Bir defa doldurursunuz devam eder gider.

Admin

Admin

yilmaz70
Yönetici
13 Mar 2017
207
49
İstanbul
wpyukle.com
Yukarıdaki yazdığım kodlar sadece checkbox kutusunu varsayılan olarak işaretli yapar.

Mesafeli satış sözleşmesinin içeriğini doldurmaz, ben yanlış anlamışım özür dilerim.

Bunun için sayfalar kısmından kendimiz doldurmamız gerekiyor. Otomatik doldurmaktan kastınız neydi onu da anlamadım, mesafeli satış sözleşmesi kişiye göre değişen birşey değildir ki. Bir defa doldurursunuz devam eder gider.

Yönetmeliğe göre alınacak olan ürünle birlikte mesafeli satış sözleşmesi birlikte isteniyor aslında.
Evet bizler hep manuel olarak seçeneğe tıklayınca okunmasını sağlıyoruz.
Ama olması gereken otomatik olarak ürün ile birlikte satıcı ve müşteri bilgilerinin yer almasıdır.
Bunun sebebi, olası bir anlaşmazlıkta mesafeli satış sözleşmesinin ibraz edilebilmesidir.

Admin

Admin

yilmaz70
Yönetici
13 Mar 2017
207
49
İstanbul
wpyukle.com
Mesafeli Satış Sözleşmesine ait Mevzuat Yönetmeliği buradan sözleşmenin maddelerini okuyabiliriz.
Bilmek isteyenler olabilir diye buraya ekledim, yakın bir zamanda mesafeli satış sözleşmesi ile alakalı
bir konu açarak gerekli detayları yayınlarız.

Zaren

Zaren

Aktif Üye
22 Mar 2017
28
2
44
Gönderdiğiniz kodu uyguladım, ama sadece check box onaylı geldi. Benim istediğim @yilmaz70 isimli dediği gibi, formun doldurulması.

Zaren

Zaren

Aktif Üye
22 Mar 2017
28
2
44
Sorunu kısmen çözdüm gibi, burada anlatılan şekilde yapınca istediğimiz oldu.