Çözüldü modüller açılmıyor

• Konbuyu başlatan rufneck
  • Başlangıç tarihi
Hoşgeldiniz
Çözümler ve hizmetlerimizden yararlanmak için kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
rufneck

rufneck

Üye
5 Nis 2017
22
1
29
opencart 2.0.3.1 sürümünü kullanıyorum.

https://yadi.sk/d/LP2m1XZm3HURHd bu eklentiyi kurduğumda modüller sayfasına erişemiyorum.

Aradığınız Sayfa Bulunamadı!

Aradığınız Sayfa Bulunamadı!
Aradığınız sayfa bulunamadı! Eğer sorun devam ederse lütfen yöneticiniz ile irtibata geçiniz.

mesajı alıyorum. yönetici gruplarından tüm izinleri verdim sonra son kurduğum eklentiyi kaldırdım ama fayda etmedi. modüller sekmesine giremiyorum şuan bunun bir çözümü var mı?

muhammetali

muhammetali

Administrator
Yönetici
14 Mar 2017
79
44
Karaman
Hata kayıtlarındaki hatayı yazarmısınız? Bu şekilde hiçbir şey anlayamayız. Opencart 2.x e 1.5 eklentisi kurmadığınıza eminsiniz değil mi?

rufneck

rufneck

Üye
5 Nis 2017
22
1
29
hata kayıtlarında bunlar var.

2017-04-28 14:38:53 - PHP Notice: Undefined index: token in /home/alburdan/public_html/vqmod/vqcache/vq2-admin_controller_common_header.php on line 5
2017-04-28 14:39:40 - PHP Notice: Undefined index: token in /home/alburdan/public_html/vqmod/vqcache/vq2-admin_controller_common_header.php on line 5
2017-04-28 14:43:09 - PHP Notice: Undefined index: token in /home/alburdan/public_html/vqmod/vqcache/vq2-admin_controller_common_header.php on line 5
2017-04-28 14:43:50 - PHP Notice: Undefined index: token in /home/alburdan/public_html/vqmod/vqcache/vq2-admin_controller_common_header.php on line 5
2017-04-28 14:57:09 - PHP Notice: Undefined index: token in /home/alburdan/public_html/vqmod/vqcache/vq2-system_modification_admin_controller_common_header.php on line 5
2017-04-28 14:58:38 - PHP Notice: Undefined index: token in /home/alburdan/public_html/vqmod/vqcache/vq2-system_modification_admin_controller_common_header.php on line 5
2017-04-28 14:59:07 - PHP Notice: Undefined index: token in /home/alburdan/public_html/vqmod/vqcache/vq2-system_modification_admin_controller_common_header.php on line 5
2017-04-28 16:12:17 - PHP Notice: Undefined index: token in /home/alburdan/public_html/vqmod/vqcache/vq2-system_modification_admin_controller_common_header.php on line 5
2017-04-28 16:12:35 - PHP Notice: Undefined index: token in /home/alburdan/public_html/vqmod/vqcache/vq2-system_modification_admin_controller_common_header.php on line 5
2017-04-28 16:13:31 - PHP Notice: Undefined index: token in /home/alburdan/public_html/vqmod/vqcache/vq2-system_modification_admin_controller_common_header.php on line 5
2017-04-28 16:15:27 - PHP Notice: Undefined index: token in /home/alburdan/public_html/vqmod/vqcache/vq2-system_modification_admin_controller_common_header.php on line 5

https://yadi.sk/d/kIPcr2u93HUSYC

muhammetali

muhammetali

Administrator
Yönetici
14 Mar 2017
79
44
Karaman
Eklentiyi kaldırdıktan sonra vqmod cache dosyasındaki vq2-system_modification_admin_controller_common_header.php bu dosyayı sil. İllaki eklentiyi kurmam lazım diyorsan. Vqmod hataları kısmında anlatmıştım nasıl yapılacağını aratırsan bulursun. Yine yapamazsan biz yaparız sıkıntı yok.

rufneck

rufneck

Üye
5 Nis 2017
22
1
29
Eklentiyi kaldırdıktan sonra vqmod cache dosyasındaki vq2-system_modification_admin_controller_common_header.php bu dosyayı sil. İllaki eklentiyi kurmam lazım diyorsan. Vqmod hataları kısmında anlatmıştım nasıl yapılacağını aratırsan bulursun. Yine yapamazsan biz yaparız sıkıntı yok.
Şuan eklentiyi ve sizin dediğinizi kaldırdım ama işe yaramadı.

muhammetali

muhammetali

Administrator
Yönetici
14 Mar 2017
79
44
Karaman
Vqmod>xml klasörünün içindeki eklenti ile alakalı xml uzantılı dosyayı da silmeniz gerekir. Söylemeyi unutmuşum :) Önce xml dosyasını silin sonra vqmod>cache klasörü içindeki hata veren php uzantılı dosyayı silin, düzelecektir. Xml dosyasını silmeden php dosyasını silerseniz sayfayı yenileyince yine oluşturur.

Son düzenleme:
rufneck

rufneck

Üye
5 Nis 2017
22
1
29
Vqmod>xml klasörünün içindeki eklenti ile alakalı xml uzantılı dosyayı da silmeniz gerekir. Söylemeyi unutmuşum :) Önce xml dosyasını silin sonra vqmod>cache klasörü içindeki hata veren php uzantılı dosyayı silin, düzelecektir. Xml dosyasını silmeden php dosyasını silerseniz sayfayı yenileyince yine oluşturur.
Yine olmadı hocam komple eklentileri silsem düzelir mi.

muhammetali

muhammetali

Administrator
Yönetici
14 Mar 2017
79
44
Karaman
Olması lazım, ya yanlış dosyayı sildin yada başka bir sorun var. Bu hataya sebep vqmod ile ocmod çakışmasııdır.

rufneck

rufneck

Üye
5 Nis 2017
22
1
29
Olması lazım, ya yanlış dosyayı sildin yada başka bir sorun var. Bu hataya sebep vqmod ile ocmod çakışmasııdır.
Hocam dediklerinizin hepsini yaptım. Ama yine olmadı hatta başka hatalar çıktı.

2017-04-29 15:49:25 - PHP Notice: Undefined variable: vqmod_manager in /home/alburdan/public_html/system/modification/admin/view/template/common/menu.tpl on line 33

Admin

Admin

yilmaz70
Yönetici
13 Mar 2017
207
49
İstanbul
wpyukle.com
Hocam dediklerinizin hepsini yaptım. Ama yine olmadı hatta başka hatalar çıktı.

2017-04-29 15:49:25 - PHP Notice: Undefined variable: vqmod_manager in /home/alburdan/public_html/system/modification/admin/view/template/common/menu.tpl on line 33

Biraz önce bir demo sitede bahsi geçen modülü yükledim ve test ettim, her hangi bir hata ile karşılaşmadım.
Demo site sürümü de 2.0.3.1
Ancak sitede vqmod kurulu değil.
Sadece ocmod ile yüklenmiş olan eklentiler mevcut.

Sizdeki hata, @muhammetali arkadaşımızın dediği gibi ocmod ile vqmod çatışmasından kaynaklanıyor.

muhammetali

muhammetali

Administrator
Yönetici
14 Mar 2017
79
44
Karaman
Hocam şu anda ben bakıyorum arkadaşın sitesine. Kendisi modülleri kaldırmış zaten, Hiç bir hata görünmüyor. Galiba arkadaşın php sürümü yükseltmesi gerekiyor, emin olduktan sonra dönüş yapacağım.

• Like
Tepkiler: Admin
rufneck

rufneck

Üye
5 Nis 2017
22
1
29
hocam dün haclediler siteyi. Bende mecburen yeniden kurdum siteyi. Sitedeki ürün düzeltmelerini yaptıktan sonra ufak tefek eklentileri yüklerken bu hatayla karşılaştım. Şimdi siteyi yeniden yüklemem mi gerekecek?

Admin

Admin

yilmaz70
Yönetici
13 Mar 2017
207
49
İstanbul
wpyukle.com
hocam dün haclediler siteyi. Bende mecburen yeniden kurdum siteyi. Sitedeki ürün düzeltmelerini yaptıktan sonra ufak tefek eklentileri yüklerken bu hatayla karşılaştım. Şimdi siteyi yeniden yüklemem mi gerekecek?

Tavsiyem, siteyi sıfırdan kurmaktır.
Yeni veri tabanı, yeni şifre şart bu durumda.

Ama nasıl sızdılar, esas öğrenilmesi gereken o.
Admin bilgileri ile mi, ftp kanalı ile mi, vs.

Biliyorsunuz ki index gibi dosya izinleri kısıtldır Opencart sisteminde.

Sunucu mu kullanıyorsunuz, hosting firmasında mı barınıyor siteniz?

rufneck

rufneck

Üye
5 Nis 2017
22
1
29
hocam sql açıkları vardı. Ordan girip siteye index atmışlar. siteyi googlede bile yayına sokmamıştım daha

rufneck

rufneck

Üye
5 Nis 2017
22
1
29
vq2-system_modification_admin_controller_common_header.php on line 5 hatasını.

5. satırdaki
$data['d_shopunity'] = $this->url->link('d_shopunity/extension', 'token='.$this->request->get['token'], 'SSL');

bununla değiştirince çözdüm

if(isset($this->request->get['token']))
$data['d_shopunity'] = $this->url->link('d_shopunity/extension', 'token='.$this->request->get['token'], 'SSL');

Admin

Admin

yilmaz70
Yönetici
13 Mar 2017
207
49
İstanbul
wpyukle.com
Hatayı çözmüşsünüz, sizin adınıza sevindim.

Ancak sitenizi tekrar kurmayı düşünmenizi tavsiye ederim:)

rufneck

rufneck

Üye
5 Nis 2017
22
1
29
Tekrar kurdum hocam aynı hatayı aldım Şükürler olsun düzeldi. :)

rufneck

rufneck

Üye
5 Nis 2017
22
1
29
Geçmiş olsun diyelim o zaman:)

Ancak hata modülden kaynaklansa idi ben test amaçlı yüklediğimde de çıkardı.
Ama çözülmüş ise şimdilik problem yok demektir.

İleride başka bir hata çıkarsa yardımcı oluruz.
Çok teşekkürler hocam sayenizde:):)

• Like
Tepkiler: Admin