Çözüldü modüller açılmıyor

'2.0.x Sürümlerine Ait Modüller' forumunda rufneck tarafından 29 Nisan 2017 tarihinde açılan konu

1. rufneck

rufneck Yeni Üye

Ödül Puanları:
    3
    opencart 2.0.3.1 sürümünü kullanıyorum.

https://yadi.sk/d/LP2m1XZm3HURHd bu eklentiyi kurduğumda modüller sayfasına erişemiyorum.

Aradığınız Sayfa Bulunamadı!

Aradığınız Sayfa Bulunamadı!
    Aradığınız sayfa bulunamadı! Eğer sorun devam ederse lütfen yöneticiniz ile irtibata geçiniz.

mesajı alıyorum. yönetici gruplarından tüm izinleri verdim sonra son kurduğum eklentiyi kaldırdım ama fayda etmedi. modüller sekmesine giremiyorum şuan bunun bir çözümü var mı?

2. muhammetali

muhammetali Moderator Site Yetkilisi

Ödül Puanları:
    18
    Hata kayıtlarındaki hatayı yazarmısınız? Bu şekilde hiçbir şey anlayamayız. Opencart 2.x e 1.5 eklentisi kurmadığınıza eminsiniz değil mi?

3. rufneck

rufneck Yeni Üye

Ödül Puanları:
    3
    hata kayıtlarında bunlar var.

2017-04-28 14:38:53 - PHP Notice: Undefined index: token in /home/alburdan/public_html/vqmod/vqcache/vq2-admin_controller_common_header.php on line 5
    2017-04-28 14:39:40 - PHP Notice: Undefined index: token in /home/alburdan/public_html/vqmod/vqcache/vq2-admin_controller_common_header.php on line 5
    2017-04-28 14:43:09 - PHP Notice: Undefined index: token in /home/alburdan/public_html/vqmod/vqcache/vq2-admin_controller_common_header.php on line 5
    2017-04-28 14:43:50 - PHP Notice: Undefined index: token in /home/alburdan/public_html/vqmod/vqcache/vq2-admin_controller_common_header.php on line 5
    2017-04-28 14:57:09 - PHP Notice: Undefined index: token in /home/alburdan/public_html/vqmod/vqcache/vq2-system_modification_admin_controller_common_header.php on line 5
    2017-04-28 14:58:38 - PHP Notice: Undefined index: token in /home/alburdan/public_html/vqmod/vqcache/vq2-system_modification_admin_controller_common_header.php on line 5
    2017-04-28 14:59:07 - PHP Notice: Undefined index: token in /home/alburdan/public_html/vqmod/vqcache/vq2-system_modification_admin_controller_common_header.php on line 5
    2017-04-28 16:12:17 - PHP Notice: Undefined index: token in /home/alburdan/public_html/vqmod/vqcache/vq2-system_modification_admin_controller_common_header.php on line 5
    2017-04-28 16:12:35 - PHP Notice: Undefined index: token in /home/alburdan/public_html/vqmod/vqcache/vq2-system_modification_admin_controller_common_header.php on line 5
    2017-04-28 16:13:31 - PHP Notice: Undefined index: token in /home/alburdan/public_html/vqmod/vqcache/vq2-system_modification_admin_controller_common_header.php on line 5
    2017-04-28 16:15:27 - PHP Notice: Undefined index: token in /home/alburdan/public_html/vqmod/vqcache/vq2-system_modification_admin_controller_common_header.php on line 5

https://yadi.sk/d/kIPcr2u93HUSYC

4. muhammetali

Ödül Puanları:
    18
    Eklentiyi kaldırdıktan sonra vqmod cache dosyasındaki vq2-system_modification_admin_controller_common_header.php bu dosyayı sil. İllaki eklentiyi kurmam lazım diyorsan. Vqmod hataları kısmında anlatmıştım nasıl yapılacağını aratırsan bulursun. Yine yapamazsan biz yaparız sıkıntı yok.

5. rufneck

rufneck Yeni Üye

Ödül Puanları:
    3
    Şuan eklentiyi ve sizin dediğinizi kaldırdım ama işe yaramadı.

6. muhammetali

Ödül Puanları:
    18
    Vqmod>xml klasörünün içindeki eklenti ile alakalı xml uzantılı dosyayı da silmeniz gerekir. Söylemeyi unutmuşum :) Önce xml dosyasını silin sonra vqmod>cache klasörü içindeki hata veren php uzantılı dosyayı silin, düzelecektir. Xml dosyasını silmeden php dosyasını silerseniz sayfayı yenileyince yine oluşturur.

Son düzenleme: 29 Nisan 2017
  7. rufneck

rufneck Yeni Üye

Ödül Puanları:
    3
    Yine olmadı hocam komple eklentileri silsem düzelir mi.

8. muhammetali

Ödül Puanları:
    18
    Olması lazım, ya yanlış dosyayı sildin yada başka bir sorun var. Bu hataya sebep vqmod ile ocmod çakışmasııdır.

9. rufneck

rufneck Yeni Üye

Ödül Puanları:
    3
    Hocam dediklerinizin hepsini yaptım. Ama yine olmadı hatta başka hatalar çıktı.

2017-04-29 15:49:25 - PHP Notice: Undefined variable: vqmod_manager in /home/alburdan/public_html/system/modification/admin/view/template/common/menu.tpl on line 33

10. Admin

Admin yilmaz70 Site Yetkilisi

Ödül Puanları:
    28
    Biraz önce bir demo sitede bahsi geçen modülü yükledim ve test ettim, her hangi bir hata ile karşılaşmadım.
    Demo site sürümü de 2.0.3.1
    Ancak sitede vqmod kurulu değil.
    Sadece ocmod ile yüklenmiş olan eklentiler mevcut.

Sizdeki hata, @muhammetali arkadaşımızın dediği gibi ocmod ile vqmod çatışmasından kaynaklanıyor.

11. muhammetali

Ödül Puanları:
    18
    Hocam şu anda ben bakıyorum arkadaşın sitesine. Kendisi modülleri kaldırmış zaten, Hiç bir hata görünmüyor. Galiba arkadaşın php sürümü yükseltmesi gerekiyor, emin olduktan sonra dönüş yapacağım.

Admin bunu beğendi.
  12. rufneck

rufneck Yeni Üye

Ödül Puanları:
    3
    hocam dün haclediler siteyi. Bende mecburen yeniden kurdum siteyi. Sitedeki ürün düzeltmelerini yaptıktan sonra ufak tefek eklentileri yüklerken bu hatayla karşılaştım. Şimdi siteyi yeniden yüklemem mi gerekecek?

13. Admin

Ödül Puanları:
    28
    Tavsiyem, siteyi sıfırdan kurmaktır.
    Yeni veri tabanı, yeni şifre şart bu durumda.

Ama nasıl sızdılar, esas öğrenilmesi gereken o.
    Admin bilgileri ile mi, ftp kanalı ile mi, vs.

Biliyorsunuz ki index gibi dosya izinleri kısıtldır Opencart sisteminde.

Sunucu mu kullanıyorsunuz, hosting firmasında mı barınıyor siteniz?

14. rufneck

rufneck Yeni Üye

Ödül Puanları:
    3
    hocam sql açıkları vardı. Ordan girip siteye index atmışlar. siteyi googlede bile yayına sokmamıştım daha

15. rufneck

rufneck Yeni Üye

Ödül Puanları:
    3
    vq2-system_modification_admin_controller_common_header.php on line 5 hatasını.

5. satırdaki
    $data['d_shopunity'] = $this->url->link('d_shopunity/extension', 'token='.$this->request->get['token'], 'SSL');

bununla değiştirince çözdüm

if(isset($this->request->get['token']))
    $data['d_shopunity'] = $this->url->link('d_shopunity/extension', 'token='.$this->request->get['token'], 'SSL');

16. Admin

Ödül Puanları:
    28
    Hatayı çözmüşsünüz, sizin adınıza sevindim.

Ancak sitenizi tekrar kurmayı düşünmenizi tavsiye ederim:)

17. rufneck

rufneck Yeni Üye

Ödül Puanları:
    3
    Tekrar kurdum hocam aynı hatayı aldım Şükürler olsun düzeldi. :)

18. Admin

Ödül Puanları:
    28
    Geçmiş olsun diyelim o zaman:)

Ancak hata modülden kaynaklansa idi ben test amaçlı yüklediğimde de çıkardı.
    Ama çözülmüş ise şimdilik problem yok demektir.

İleride başka bir hata çıkarsa yardımcı oluruz.

19. rufneck

rufneck Yeni Üye

Ödül Puanları:
    3
    Çok teşekkürler hocam sayenizde:):)

Admin bunu beğendi.
  20. Admin

Ödül Puanları:
    28
    Rica ederiz, sizin çabalarınızla olumlu bir sonuç elde edildi nihayetinde:)

Her zaman elimizden geldiğince yardıma hazırız.