Opencart 2.3.0.2 Tema Aktif Etme İşlemi

Hoşgeldiniz
Çözümler ve hizmetlerimizden yararlanmak için kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
Admin

Admin

yilmaz70
Yönetici
13 Mar 2017
207
49
İstanbul
wpyukle.com
Merhabalar,

Bir çok kullanıcıdan, Opencart 2.3.0.2 sürümü kurulduktan sonra özel tema yüklendiği halde aktif edilemediği konusunda şikayet oluyor. Bu konuda yapılması gerekenleri aşağıda belirttim.

Öncelikle tema kurulumundan sonra:

1-Kullanıcı Gruplarından erişim ve değişim izinlerini vermelisiniz.

2-Daha sonra Eklentiler bölümünde Modüllere gelip, kurduğunuz temayı aktif etmelisiniz.

3-Tema modülünü aktif ettikten sonra Modifikasyonlar 'a gelip refresh yapmalısınız.

4-Tekrar Eklentiler bölümüne gelip; Temalar kısmına girmelisiniz.
Girdiğinizde Tema Dizini görünecektir. Orada mevcut temalardan hangisini kullanmak istiyorsanız onu işaretlemeli ve tema ile ilgili ayarları yapmalısınız.

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra temanız hazır olacaktır.

Not: Bazen bu işlemler yapıldığı halde aktif olmadığını söyleyenler oldu.
Ben de bunun üzerine farklı özel temalarda kurulum denemeleri yaptığımda, aktif olmadığına denk geldim.
Bunun çözümü ise şu şekilde olmalıdır: Tema modülünü pasif edin, Modifikasyonlar bölümünde refresh işlemi yapıp tekrar modülünü aktif edin. O zaman kesinlikle tema aktif oluyor:)

chtlkbrk

Üye
26 Tem 2017
15
0
29
merhabalar. dediğiniz gibi adım adım yapıyorum fakat modüllerde ve temalarda gözükmüyor temalar. hala sıkıntı var. lütfen yardım eder misiniz?

Admin

Admin

yilmaz70
Yönetici
13 Mar 2017
207
49
İstanbul
wpyukle.com
merhabalar. dediğiniz gibi adım adım yapıyorum fakat modüllerde ve temalarda gözükmüyor temalar. hala sıkıntı var. lütfen yardım eder misiniz?

Merhaba,

Kurulum yaparken bir hata ile karşılaştınız mı, ve hangi temayı yüklemeye çalışıyorsunuz ona göre yardımcı olmaya çalışayım size.

chtlkbrk

Üye
26 Tem 2017
15
0
29
Merhaba,

Kurulum yaparken bir hata ile karşılaştınız mı, ve hangi temayı yüklemeye çalışıyorsunuz ona göre yardımcı olmaya çalışayım size.
Kurulumda falan bir hata almadım. Tema dosyalarını direk ftpye doğru dizine attım. Bir de themeinstall diye bir dizin var. Onu ilk defa görüyorum. Onu da ana dizine attım diğerleri gibi. Fakat temalarda gözükmüyor. Özelden yazarsanız bilgileri verebilirim. Bir de siz bakın

Admin

Admin

yilmaz70
Yönetici
13 Mar 2017
207
49
İstanbul
wpyukle.com
Kurulumda falan bir hata almadım. Tema dosyalarını direk ftpye doğru dizine attım. Bir de themeinstall diye bir dizin var. Onu ilk defa görüyorum. Onu da ana dizine attım diğerleri gibi. Fakat temalarda gözükmüyor. Özelden yazarsanız bilgileri verebilirim. Bir de siz bakın

Özelden bilgilerinizi verin bakalım o zaman.

Admin

Admin

yilmaz70
Yönetici
13 Mar 2017
207
49
İstanbul
wpyukle.com
Öncelikle Opencart 2.3.0.2 sürümüne dair kurulum hatalı yapılmış.
burada anlatıldığı şekilde kurulum yapmanız gerekiyor.

İkincisi, subdomaine site kurulumu yapmaya çalışıyorsunuz ve www eklemişsiniz.
Yani www opencart siteismi com yerine; opencart siteismi com olmalıdır. www eklemenize gerek yok.

2.3.0.2 kurulumunu hatasız olarak gerçekleştirdiğiniz takdirde tema kurulumu yapabilirsiniz.

chtlkbrk

Üye
26 Tem 2017
15
0
29
Kurulum esnasinda domain girdigimi hatirlamiyorum. Bu hata hangi adimda yapilmis olabilir