Sitedeki xml dosyasını yükleme

• Konbuyu başlatan rufneck
  • Başlangıç tarihi
Hoşgeldiniz
Çözümler ve hizmetlerimizden yararlanmak için kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
rufneck

rufneck

Üye
5 Nis 2017
22
1
29
2 gündür bu siteyle uğraşıyorum sizin sayfadaki diğer yorumunuzu okudum. Bu import/exportu eklenti olarak yükledim modifikasyonda gözüküyor ama modüllerde böyle birşey yok
vqmod yükledim
vendor yükledim
ama bunların bir etkisi olmadı nerde yanlış yapıyorum bilmiyorum
başka opencart sürümlerini denedim 2.0.2.0 olan sürümde programı görebiliyodum ama çalışmıyordu. opencart sürümü 2.3.0.2 de gözükmüyor ve çalışmıyor.

Şuanki opencart sürümü 2.3.0.2

Admin

Admin

yilmaz70
Yönetici
13 Mar 2017
207
49
İstanbul
wpyukle.com
2.3.0.2 sürüm yüklemesi farklıdır biraz.

Vendor klasörü ile birlikte composer dosyalarını da yüklemeniz gerekmekte.

Eksik yüklemeden sonra yeni dosya yüklendiğinde de hata verdiğini gördük bazı sitelerde.

Bu yüzden 2.3.0.2 sürümünde kararlı iseniz, yeniden kurulum yapmanızı tavsiye ederim.

Önemli olan bir konuya da değinmek isterim; her eklenti kurulumundan sonra mutlaka
modifikasyonlar bölümüne gidip refresh yapılması gerekiyor.
Bundan önce ise; daima kullanıcı gruplarından size ait olan bölümde erişim ve değişim izinlerini
vermeniz gerekmektedir.

rufneck

rufneck

Üye
5 Nis 2017
22
1
29
Yardımlarınız içinde teşekkür ederim hocam.

Hepsini yaptım zaten vendor dosyası kurulum dosyası ile beraberdi. tekrar tekrar silip yükledim sonuç aynı sizin tavsiye ettiğiniz sürüm varsa başka sürümü deneyeyim.

Admin

Admin

yilmaz70
Yönetici
13 Mar 2017
207
49
İstanbul
wpyukle.com
Hepsini yaptım zaten vendor dosyası kurulum dosyası ile beraberdi. tekrar tekrar silip yükledim sonuç aynı sizin tavsiye ettiğiniz sürüm varsa başka sürümü deneyeyim.

2.0.3.1 her zaman kullandığımız en istikrarlı sürümdür.

Yine de tercih sizin:)

Bu arada, hosting firması da önemlidir opencart siteleri için.
Bana özelden firma ismini yazabilirsiniz isterseniz, ona göre daha sağlıklı bir zemin oluşturmuş olursunuz.

rufneck

rufneck

Üye
5 Nis 2017
22
1
29
Teşekkürler hocam bu sürümü yüklüyorum şimdi.
peki bunun yanında hangi vqmod ve vendor kurmalıyım

wax123

Üye
17 Eyl 2018
8
1
53
bazı ücretsiz modüller indirdim ve bunlar xml uzantılı görünüyor (hemen al butonu yapma) bunları da yüklemek için xml modül kurmakmı gerekiyor.
indirdiüim rar dosyası içinde bir upload klasörü ve birde install.xml var . uploadı ftp ile gönderiyorum install.xml nereye konacak

Son düzenleme:
rufneck

rufneck

Üye
5 Nis 2017
22
1
29
bazı ücretsiz modüller indirdim ve bunlar xml uzantılı görünüyor (hemen al butonu yapma) bunları da yüklemek için xml modül kurmakmı gerekiyor.
indirdiüim rar dosyası içinde bir upload klasörü ve birde install.xml var . uploadı ftp ile gönderiyorum install.xml nereye konacak
Merhaba indirdiğiniz rar dosyasını atıyorum hemenal.rar dosyası adını hemenal.ocmod.zip olarak değiştirin sonra opencart eklenti yükleme prosedürlerini izleyin. Ama ben opencart 2.2.0.0 sürümünde "hemen al" modülünü denemiştim hatalar vermişti.