Toplu ürün yüklemesi

• Konbuyu başlatan samsa
  • Başlangıç tarihi
Hoşgeldiniz
Çözümler ve hizmetlerimizden yararlanmak için kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
muhammetali

muhammetali

Administrator
Yönetici
14 Mar 2017
79
44
Karaman
Tabiki olur, export/import modülünden indirdiğin dosyada "image name" sütun başlığıı var, oraya linkde yazabilirsin. Ancak bu seo açısından çok iyi olmaz. Sitenin geç yüklenmesine ve gtmetrix puanının düşmesine vede dolaylı olarak google sıralamada geri düşmeye sebep olabilir. Seo konusunda Yılmaz Hocam tecrübelidir, ona danışabilirsiniz.

Admin

Admin

yilmaz70
Yönetici
13 Mar 2017
207
49
İstanbul
wpyukle.com
Madem konusu açılmış, ben de fikrimi belirtmek isterim.

Opencart E-Ticaret yazılımı olarak, seo açısından gerçekten iyidir.
Seo dostu diye bilinmesi bu yüzdendir.

Tüm kategori ve ürünler ile birlikte, tüm içerikleri ''copy paste'' olmadığı sürece;
yani kendinize özgün şekilde oluşturduğunuz takdirde google ve diğer arama motorlarında
çabuk indexlenmektedir.

Tavsiyem, otomatik seo modülleri ile birlikte xml gibi modüllerin kullanılmadan ürünlerin manuel
oluşturulmasıdır.

Ürün ve kategori adetlerinin fazla oluşu ve tedarikçi ile birlikte stok durumu net olsun diye
xml tarzı modüller kullanılabiliyor doğal olarak. Bunun gerekli olmadığını tabii ki savunmuyorum.

Ancak, uzun vadede kalıcı olmak istiyorsak bazı fedakarlıklarda bulunmak gerektiğini düşünüyorum.

Kategorilerden ziyade ürün girişleri bazen çok sıkıcı bir hal alabiliyor bunu yaşayanlardan biri olarak
iyi bilirim:)

Ama her ürünü belirli bir plan dahilinde özenle oluşturursak Google bunu algılayacak ve ilk sayfalara
doğru taşıyacaktır sitemizi.

Emeklerinizin karşılığını görmeniz dileklerimle, kolay gelsin:)

yavuzbey78

Üye
31 Mar 2017
14
0
45
ucretsiz butun modullerin oldugu bir paket mevcutmu acaba

yavuzbey78

Üye
31 Mar 2017
14
0
45
ücretsiz sürümler yada bir siteyi etkin hale getirebilecek bilmedigimiz bolumler
excel import
xml import
sms
kargo
sanal pos gibi
bunlar bildiklerim

Admin

Admin

yilmaz70
Yönetici
13 Mar 2017
207
49
İstanbul
wpyukle.com
Excel ve xml modülleri farklılık gösterir, tedarik edilecek olan ürüne bağlıdır.
Sms modülü, hangi firma ile çalışmayı düşünüyorsanız, o firmanın Opencart 'a uygun modülü olduğu takdirde ücretsiz olarak kurulmaktadır.
Kargo da çalışılacak olan firmaya bağlıdır. Genelde ücretsiz modül bulunmamaktadır.
Sanal pos banka ile direkt çalışılacak ise sürüme uygun bir modül bulunmalıdır, ücretsiz bulunmaz. Ücretsiz bulunsa bile sıkıntılı olacaktır.
Aracı ödeme kuruluşları vardır, yakın zamanda forumda tüm bilgileri paylaşacağız.
Hatta daha dün iyzico ile bu konuda yazışmalarımız oldu, kendilerinden cevap bekliyoruz.
Aracı ödeme kuruluşlarına ait modüller ücretsizdir. Umarız uzun bir süre daha ücretsiz olur:)

Kolay gelsin.

yavuzbey78

Üye
31 Mar 2017
14
0
45
eyvallah üstdaım bu konuda çok yardımcı oldunuz
ama şoyle acayip bi sıkıntı oldu
dun yukleme yaptıgım exel import bolumu sistem bolumunde gozukmuyor

Admin

Admin

yilmaz70
Yönetici
13 Mar 2017
207
49
İstanbul
wpyukle.com
eyvallah üstdaım bu konuda çok yardımcı oldunuz
ama şoyle acayip bi sıkıntı oldu
dun yukleme yaptıgım exel import bolumu sistem bolumunde gozukmuyor

O konuda moderatör arkadaşımız @muhammetali uygun bir zamanda ilgilenecektir sanırım.
İmport modülleri konusunda uzman olan kişi o çünkü:)

muhammetali

muhammetali

Administrator
Yönetici
14 Mar 2017
79
44
Karaman
Kardeş eklentiyi modifikasyonlar dan kaldır, kaldırdıktan sonra yenile butonuna bas. https://www.opencart.com/index.php?route=marketplace/extension/info&extension_id=18892 bu eklentiyi kur. (ftpden kaynaklı olabilir ihtimali ile) Sonra excel import eklentisini tekrar kur.
Sonra modifikasyonlara git eklentiyi seç ve yenile butonuna bas. Yöneticiler bölmünden "tümünü işaretle" yani yetki ver. Olması lazım.
Yine olmazsa admin bilgilerini özelden yaz, yardımcı olalım. :)

muhammetali

muhammetali

Administrator
Yönetici
14 Mar 2017
79
44
Karaman
Eklenti kurulumu
O konuda moderatör arkadaşımız @muhammetali uygun bir zamanda ilgilenecektir sanırım.
İmport modülleri konusunda uzman olan kişi o çünkü:)

Export/Import modül kurulumu tamam. Bir önceki mesajımda size tarif ettiğim gibi yaptım oldu. Demekki siz eksik yapmışsınız. :)

Şimdi resimlere harici url ekleme işine gelelim;

catalog/model/tool/image.php dosyasındaki;
PHP:
return;
ifadesini (5. yada 6. satırda olması lazım.)
PHP:
if (substr($filename, 0, 7) == '[URL]http://[/URL]') {
return $filename.'" height="'.$height.'" width="'.$width;
} else {
return;
}
Bu kodlarla değiştirin olacaktır.

Son düzenleme:
  • Like
Tepkiler: Admin
muhammetali

muhammetali

Administrator
Yönetici
14 Mar 2017
79
44
Karaman
Ürün sayfanızdaki hatalar da giderildi. Vqmod kurulumu yanlış yapmışsınız.

Admin

Admin

yilmaz70
Yönetici
13 Mar 2017
207
49
İstanbul
wpyukle.com
peki vq mod yuklenebilirmi

Özellikle 2.x üstü sürümlerde vqmod hataları çıkabiliyor.
Bunun için

https://www.opencart.com/index.php?route=marketplace/extension/info&extension_id=19501

eklentiyi kurmanızı tavsiye ederim. Bu eklenti vqmod uyumsuzluğunu fixleme görevini yerine getirmektedir.

Ayrıca, bu eklenti de işinize yarayacaktır:

https://www.opencart.com/index.php?route=marketplace/extension/info&extension_id=22378

Ama ikinci eklentiyi kurmadan önce sizin sitenizle @muhammetali ilgilendiği için ona danışmanızda yarar var.

Kolay gelsin.

muhammetali

muhammetali

Administrator
Yönetici
14 Mar 2017
79
44
Karaman
peki vq mod yuklenebilirmi
Vqmod temiz yükleme yaptım sıkıntısız çalışıyor. Fakat yüklediğiniz otomatik seo modülü opencart 2.3.0 uyumsuz olduğu için hata veriyor.
Bu modül kendisini kaldırmanıza izin vermiyor. Manuel kaldırılabilir, ama kadırmaya harcayacağınız zamanı yeniden kurulum yapmaya harcarsanız daha kısa sürede bitirirsiniz. Çünkü modül onlarca dosyaya yüzlerce kod atmış.

muhammetali

muhammetali

Administrator
Yönetici
14 Mar 2017
79
44
Karaman
Arkadaşlar hem url den hemde katalog dan resim çekmek çok kapsamlı bir iş. Bunun için yazılmış modüller var, "opencart remote image" veya "opencart from url image" diye aratırsanız çıkacaktır.

hocam merhaba foruma yeni üye oldum ve çok uzun zamandır bu import olayını yapmaya çalışıyprum ama bi türlü beceremedim export/import modülünü yükledim hata veriyor tek tek blokları düzenledim gene hata veriyor böyle daha basit n11 den inen xml yada xsl dosyasını opencarta kategoriler resimler alt başlıklar dahil yükleyebileceğimiz bişi varmıdır acaba