Toplu ürün yüklemesi

• Konbuyu başlatan samsa
  • Başlangıç tarihi
Hoşgeldiniz
Çözümler ve hizmetlerimizden yararlanmak için kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
samsa

samsa

Emektar Üye
20 Mar 2017
56
7
34
Merhaba arkadaşlar
Bildiğiniz üzere xml dosya yöntemi ile bir siteden kendi sisteminize ürünleri Entegre edebiliyoruz. Ancak benim sorum biraz daha değişik bir şekilde olacak o da; X bir siteden o sitenin yönetiminin bize xml dosyaları hazırlayıp vermeden Biz ondan birden çok ürünü bir şekilde kendi sitemizi çekip yüklemesini yapabilir miyiz?
Not; Biz üretici firmayız ve benden ürün alan bir firmanın halihazırda tüm ürünlerin yüklenmiş olduğu kendi web sitesi mevcut ve işlerimizin yoğunluğundan biz kendi sitemizi ürünleri yükleyemiyoruz. Terzi kendi söküğünü dikemez miş misali bizimkisi:)

Admin

Admin

yilmaz70
Yönetici
13 Mar 2017
207
49
İstanbul
wpyukle.com
Bu konuda @muhammetali arkadaşımız cevap verirse daha aydınlatıcı olacaktır.

Terzi konusunda aynı derdi paylaşıyoruz sizinle:)

Konuyu detaylı olarak ele almakta fayda var diye düşünüyorum.

samsa

samsa

Emektar Üye
20 Mar 2017
56
7
34
Hazır bir xml modülü haricinde bahsettiğiniz konu o yüzden ona devrettik:)
Yakında konu ile ilgilenerek cevap verecektir.

Evet hocam istediğimin daha farklı bir şey olduğunun farkındayım bende. Işte bunu nasıl yaparız? Rüyada yapabilir miyiz? Kilit adam Muhammed Ali Bey:)

• Like
Tepkiler: Admin
muhammetali

muhammetali

Administrator
Yönetici
14 Mar 2017
79
44
Karaman
Doğru mu anladım bilmiyorum ama anladığım kadar cevaplayayım. :)
Ücretsiz xls (xml değil) modülleri var. Modülü önce veri çekmek istediğimiz siteye kurup, export edip, sonra kendi sitemize kurup import edebiliriz. Ancak kendi kendini güncellemez, her ürün eklendiğinde manuel import/export yapmamız gerekir.
Birde xml modülleri ile olur, ama siz bunu yapmak istemiyorsunuz. Başka türlü olmaz, sitenin veritabanına bir şekilde ulaşmamız lazım.

Şimdi anladım. Özür dilerim.
Ne kadar anlatırsan anlat, anlattıkların, karşındakinin anladığı kadardır. [H.z Mevlana] :)
Html dosyalarını bir şekilde xml dosyasına çevirebiliriz aslında, ama tüm ürünlerin açıklamalarının ve özelliklerinin tek sayfada listelenmesi lazım.

Son düzenleme:
  • Like
Tepkiler: Admin ve samsa
samsa

samsa

Emektar Üye
20 Mar 2017
56
7
34
Anladım hocam. Bunu yapmanın başka bir yolu yok mudur çünkü ben o sitenin sunucusuna ulaşamam.

yavuzbey78

Üye
31 Mar 2017
14
0
45
Mehaba siteyi kurdum ama ben bunun içerisine toplu ürün yüklemek istiyorum.

Ücretsiz olarak bunu nasıl sağlayabilirim.

Tşkler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
muhammetali

muhammetali

Administrator
Yönetici
14 Mar 2017
79
44
Karaman
Toplu ürün yüklemek için, ticaretini yaptığınız sektörle ilgili herhangi bir xml tedarikçisi bulmanız gerekiyor. Bunu ücretsiz yapan firmalar varmı bilmiyorum. Birde xml importer modülü gerekli.
Ücretsiz xls modülleri ile tolu olarak ürün girişi yapabilirsiniz. Modülü kurduktan sonra excel tablosunu export edip içini kendi ürünleriniz ile doldurup toplu ve hızlı bir şekilde ürünlerinizi yükleyebilir ve düzenleyebilirsiniz. Bu tam olarak sizin istediğiniz şey değil ama işinizi hızladırır.

(Mesajınızı büyük hafler kullanarak yazmışsınız. Küçük harfe çevirdim. Biliyorsunuz forumlarda büyük harfle yazmak, bağırmak anlamına geliyor. Ortada bağıracak bir durum olmadığı için küçük harfe çevirdim. Özür dilerim.)

Export/İmport Modülü
https://www.opencart.com/index.php?route=marketplace/extension/info&extension_id=17

yavuzbey78

Üye
31 Mar 2017
14
0
45
tşk ederim bu eklentiyi ekletim fakat menulerde gozukmuyor

(büyük harf içinde kusura bakamyın)

yavuzbey78

Üye
31 Mar 2017
14
0
45
upload_2017-3-31_16-42-59.png

aynısınız yaptım hocam bu şekildede gosteriyor ama menude yine yok :)

yavuzbey78

Üye
31 Mar 2017
14
0
45
tamam hocam eyvallah geldi şimdi tekrardan yapınca

ornek bi excell tablosu varmı acaba sizde

muhammetali

muhammetali

Administrator
Yönetici
14 Mar 2017
79
44
Karaman
Export/İmport modülüne girince export tabının altında "Products" seçin ve export butonuna basın. İnen excel dosyasının içinden ürünlerinizi hızlıca düzenleyebilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken, ürün isimlerinde ve açıklamalarında tek tırnak gibi özel karakterler " ' " kullanmayın hata verir. Ürün bilgilerini girdikten sonra dosyayı export edersiniz.

yavuzbey78

Üye
31 Mar 2017
14
0
45
üstadım elimde mevcut xml yada cevrilmiş xls dosyası mevcut bunu eşleştirme mantıgı ile siteye yukleme şansım varmı acaba yani çalıştıgım firmaların mevcut xml var fakat bir birini tanımıyor dogal olarak ama n11 deki ürün yukleme metodu gbi bir yukleme yapabilirmiyim

tşk ederiz can dostlar

Admin

Admin

yilmaz70
Yönetici
13 Mar 2017
207
49
İstanbul
wpyukle.com
tamam hocam eyvallah geldi şimdi tekrardan yapınca

ornek bi excell tablosu varmı acaba sizde
üstadım elimde mevcut xml yada cevrilmiş xls dosyası mevcut bunu eşleştirme mantıgı ile siteye yukleme şansım varmı acaba yani çalıştıgım firmaların mevcut xml var fakat bir birini tanımıyor dogal olarak ama n11 deki ürün yukleme metodu gbi bir yukleme yapabilirmiyim

tşk ederiz can dostlar

Bu konuda @muhammetali arkadaşımız tecrübelidir.
İnceleyip dönüş yapacaktır.

muhammetali

muhammetali

Administrator
Yönetici
14 Mar 2017
79
44
Karaman
Kardeş bunun için Api yada xml importer modülü satın alman gerekiyor. Ama elinde xls dosyası varsa export/import modülünden indirdiğin dosyada sütunların başlıklarına göre kopyala yapıştır yaparak entegre edebilirsin. Misal "Product name" başlığının altına sizin firmanın verdiği xls dosyasındaki "product id" olabilir, "ürün adı" olabilir, "product name" olabilir, hangisi uygunsa o satırı komple yapıştırarak entegrasyon yapabilirsin.

yavuzbey78

Üye
31 Mar 2017
14
0
45
anladım tamam
peki ürün içerisndeki resimleri link şeklinde yapabilirmiyiz
image klasorune degilde sadece faklıbir adresteki link vererek