Ürün Sayfası 500 hatası veriyor.

• Konbuyu başlatan Zaren
  • Başlangıç tarihi
Hoşgeldiniz
Çözümler ve hizmetlerimizden yararlanmak için kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
Zaren

Zaren

Aktif Üye
22 Mar 2017
28
2
44
Herhangi bir işlem yapılmadı bildiğim kadarı ile. En fazla excel eklentisi yuklenmiştir. ama ondan sonra çalışıyordu. sadece ürün sayfası çalışmıyor diğer sayfalar çalışıyor. Loglardaki hata mesajı şu şekilde
"Class 'Controllercatalogproduct' not found in *****/public_html/vqmod/vqcache/vq2-system_modification_system_engine_action.php on line"

Admin

Admin

yilmaz70
Yönetici
13 Mar 2017
207
49
İstanbul
wpyukle.com
Herhangi bir işlem yapılmadı bildiğim kadarı ile. En fazla excel eklentisi yuklenmiştir. ama ondan sonra çalışıyordu. sadece ürün sayfası çalışmıyor diğer sayfalar çalışıyor. Loglardaki hata mesajı şu şekilde
"Class 'Controllercatalogproduct' not found in *****/public_html/vqmod/vqcache/vq2-system_modification_system_engine_action.php on line"

Anladığım kadarı ile vqmod ile yüklemişsiniz eklentiyi.

Öncelikle, 2.3 sürümünün kurulumunu nasıl yaptınız, hosting cpanel üzerinden mi?
Vendor ve composer dosyalarını yükledinizmi?

Zaren

Zaren

Aktif Üye
22 Mar 2017
28
2
44
direk ftp ile attım dosayları sonra arayüzden kendim kurdum

Zaren

Zaren

Aktif Üye
22 Mar 2017
28
2
44
vendor ve composer hangi klasorde
bu isimde klasor yok bende

Zaren

Zaren

Aktif Üye
22 Mar 2017
28
2
44
bu hatayı aldığım syafada türkçe e-piksel çevirisi olan sürümü kurulu

Zaren

Zaren

Aktif Üye
22 Mar 2017
28
2
44
İnceleyim bakalım sonucu paylaşırım sizinle

Zaren

Zaren

Aktif Üye
22 Mar 2017
28
2
44
üstad dediğiniz gibi dosyaları yükledim. Değişen bir sey olmadı
log kayıtları şu şeklide
"
[30-Mar-2017 17:31:30 Europe/Moscow] PHP Fatal error: Class 'Controllercatalogproduct' not found in public_html/vqmod/vqcache/vq2-system_engine_action.php on line 43
[30-Mar-2017 17:35:00 Europe/Moscow] PHP Fatal error: Class 'Controllercatalogproduct' not found in public_html/vqmod/vqcache/vq2-system_storage_modification_system_engine_action.php on line 43

Admin

Admin

yilmaz70
Yönetici
13 Mar 2017
207
49
İstanbul
wpyukle.com
üstad dediğiniz gibi dosyaları yükledim. Değişen bir sey olmadı
log kayıtları şu şeklide
"
[30-Mar-2017 17:31:30 Europe/Moscow] PHP Fatal error: Class 'Controllercatalogproduct' not found in public_html/vqmod/vqcache/vq2-system_engine_action.php on line 43
[30-Mar-2017 17:35:00 Europe/Moscow] PHP Fatal error: Class 'Controllercatalogproduct' not found in public_html/vqmod/vqcache/vq2-system_storage_modification_system_engine_action.php on line 43

Opencart 2.x sürümleri için vqmod genellikle sorun çıkarır.
Zaten ocmod eklenti vqmod alternatifi olarak yeni sürümlerde aktif hale getirilmiştir.

Bunun için; Opencart 2 sürümleri için vqmod eklentisi ocmod olarak kurulumu yapılması gerekebiliyor.

Bu ocmod eklentisi, vqmod ile kurulan modüllerde hata olasılığını en aza indirgemeye yarıyor.

Bu eklentiyi yüklemeden önce, kurmuş olduğunuz excell eklentisini pasif edin ve modifikasyonlara gidip refresh yapmayı unutmayın.

Daha sonra linkte mevcut olan eklentiyi kurun ve modifikasyonlar bölümünde tekrar refresh yapın.

Bu işlemleri sırası ile yaparsak verimli bir sonuç elde ederiz.

Mutlaka problem için bir çözüm bulunacaktır ama adım adım gitmek zorundayız:)

Zaren

Zaren

Aktif Üye
22 Mar 2017
28
2
44
Adım adım gitmek te haklısın;
eski vqmod kurulum klasorunu tamamen sileyim mi ne dersin yoksa ustune mi yazsın

Admin

Admin

yilmaz70
Yönetici
13 Mar 2017
207
49
İstanbul
wpyukle.com
Adım adım gitmek te haklısın;
eski vqmod kurulum klasorunu tamamen sileyim mi ne dersin yoksa ustune mi yazsın

Bahsedilen eklenti, vqmod kurulumunda sağlam bir zemin olması için geliştirilmiş.

Vqmod kurulum öncesi yedeğiniz var ise, vqmod tamamen silmekte fayda var.
Eklenti kurulur, daha sonra vqmod eklenir ise daha sağlıklı olacaktır.

Ama yedeğiniz yok ise, ürünleriniz fazla ise, riske girmek istemiyorsanız sadece vqmod pasifize edin.

Olmadı, tamamen yedek alın önce, daha sonra vqmod kaldırın. Baktınız hata veriyor, o zaman yedeği geri yüklersiniz.

Zaren

Zaren

Aktif Üye
22 Mar 2017
28
2
44
Site zaten yapım aşamasında adım adım tüm yedekleri mevcut. Ama sanırım yeniden kurmamız gerekecek denedim dediklerinizi aynı hata ve aynı log kayıtları yine geliyor

aklınıza gelen başka bir şey varsa deneyeyim yoksa yeni baştan kurmayı düşünüyorum, eğer denenecek bir yol varsa onu da test etmiş olayım

Admin

Admin

yilmaz70
Yönetici
13 Mar 2017
207
49
İstanbul
wpyukle.com
Site zaten yapım aşamasında adım adım tüm yedekleri mevcut. Ama sanırım yeniden kurmamız gerekecek denedim dediklerinizi aynı hata ve aynı log kayıtları yine geliyor

aklınıza gelen başka bir şey varsa deneyeyim yoksa yeni baştan kurmayı düşünüyorum, eğer denenecek bir yol varsa onu da test etmiş olayım

Yapım aşamasında ise hiç gereksiz yere uğraşmayın o zaman.
Bir de, neden 2.3 sürümü istiyorsunuz?
İleride özel bir modül ihtiyacı olacak mı, ona göre bir sürüm kurun derim.

Zaren

Zaren

Aktif Üye
22 Mar 2017
28
2
44
Son sürüm olduğu için onun dışında bir gerekçe yok açıkcası son sürüm daha güvenlidir diye düşündüm sizin tavsiyeniz nedir?

Admin

Admin

yilmaz70
Yönetici
13 Mar 2017
207
49
İstanbul
wpyukle.com
Son sürüm olduğu için onun dışında bir gerekçe yok açıkcası son sürüm daha güvenlidir diye düşündüm sizin tavsiyeniz nedir?

Güvenlik açısından Opencart yazılımı sürümlere göre bir farklılık göstermez.

Son sürümün dezavantajı, sürüme uygun her modülün tedarik edilemeyişi.
Bir de seo url konusunda daha farklı bir yapıya sahip.
Default tema açısından belki bir sıkıntı çıkarmıyor gibi görünebiliyor, ancak özel tema eklendiğinde uyumsuzluk ortaya çıkabiliyor.

Ben hemen hemen tüm sitelerimde hala 2.0.3.1 sürümü kullanıyorum mesela.

Tercih sizin:)

Daha önce dediğimiz gibi, adım adım gidilirse daha sağlıklı bir proje ortaya çıkar.

Zaren

Zaren

Aktif Üye
22 Mar 2017
28
2
44
bende şimdiye kadar hep 2.3.x sürümü kullandım bu şekilde problem yaşamamıştım açıkcası.
bütün sayfalar çalışıyor sadece ütün ekleme sayfası çalışmıyor çok ilginç oldu.
acaba database den tüm ürünleri silsem bir faydası olur mu diyeceğim ama hata kodu vqmod satır 43 diyor oraya bakıyorum regitery dışında birşey yazmıyor

Admin

Admin

yilmaz70
Yönetici
13 Mar 2017
207
49
İstanbul
wpyukle.com
bende şimdiye kadar hep 2.3.x sürümü kullandım bu şekilde problem yaşamamıştım açıkcası.
bütün sayfalar çalışıyor sadece ütün ekleme sayfası çalışmıyor çok ilginç oldu.
acaba database den tüm ürünleri silsem bir faydası olur mu diyeceğim ama hata kodu vqmod satır 43 diyor oraya bakıyorum regitery dışında birşey yazmıyor

Burada bir şey paylaşılmış, ama inceleyemedim daha.

Bahsedilen hata ile daha önce karşılaşmadığım için hemen yorumda bulunmam doğru olmaz.

Vaktiniz var ise inceleyip dönüş yapalım?