Yardım Üst Menü Bar Düzenleme

• Konbuyu başlatan chtlkbrk
  • Başlangıç tarihi
Hoşgeldiniz
Çözümler ve hizmetlerimizden yararlanmak için kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol

chtlkbrk

Üye
26 Tem 2017
15
0
29
Stokta üstte kategorilerin yazdığı çubuğu nasıl düzenleyebiliriz? tpl dosyalarını kurcaladım biraz ama bulamadım. Kategorileri sola aldım üst tarafta da ana sayfa iletişim gibi linkler koymak istiyorum
site

Admin

Admin

yilmaz70
Yönetici
13 Mar 2017
207
49
İstanbul
wpyukle.com
Stokta üstte kategorilerin yazdığı çubuğu nasıl düzenleyebiliriz? tpl dosyalarını kurcaladım biraz ama bulamadım. Kategorileri sola aldım üst tarafta da ana sayfa iletişim gibi linkler koymak istiyorum
site

Vermiş olduğunuz site linkinde index çıkmakta ve sadece vendor klasörü ile composer dosyaları görünüyor.
Siz çalışmaları hangi sitede yapıyorsunuz?

chtlkbrk

Üye
26 Tem 2017
15
0
29
Vermiş olduğunuz site linkinde index çıkmakta ve sadece vendor klasörü ile composer dosyaları görünüyor.
Siz çalışmaları hangi sitede yapıyorsunuz?
çalısmaları o sitede yapıyorum :) o yüzden bir süreliğine öyle bir görüntüyle karsılastınız :) acık su an

Admin

Admin

yilmaz70
Yönetici
13 Mar 2017
207
49
İstanbul
wpyukle.com
çalısmaları o sitede yapıyorum :) o yüzden bir süreliğine öyle bir görüntüyle karsılastınız :) acık su an

Temayı kurmuşsunuz, sizin adınıza sevindim:)

Ancak yapacağınız değişiklikler temada bozulmaya yol açabilir.
Admin panelinde Mega Menu gibi bir seçenek var ise iletişim vs ekleyebilirsiniz diye düşünüyorum.

chtlkbrk

Üye
26 Tem 2017
15
0
29
Temayı kurmuşsunuz, sizin adınıza sevindim:)

Ancak yapacağınız değişiklikler temada bozulmaya yol açabilir.
Admin panelinde Mega Menu gibi bir seçenek var ise iletişim vs ekleyebilirsiniz diye düşünüyorum.
sürekli css ve tpl düzenlemeleri yapıyorum. görsel ismi olarak temada cok megamenu ismini gördüm ama admin panelinde öyle bir şeyle karsılasmadım. tam olarak nerede olabilir admin panelinde bu?

Admin

Admin

yilmaz70
Yönetici
13 Mar 2017
207
49
İstanbul
wpyukle.com
sürekli css ve tpl düzenlemeleri yapıyorum. görsel ismi olarak temada cok megamenu ismini gördüm ama admin panelinde öyle bir şeyle karsılasmadım. tam olarak nerede olabilir admin panelinde bu?

O zaman kullandığınız temada header menu ye bağlı olmayabilir de.

Modüller - Header menu yok ise; ki vardır ama İletişim vs linki ekleme izni yok ise:

Modüller - Theme options bölümünde olması gerekir.
Bu bölümde ''header'' olması gerekir yüksek ihtimal. Buradan bakabilirsiniz.

Özel tema kullanıldığında özellikle tpl dosyaları ile pek oynamayın, değişiklik yaparsanız da mutlaka o dosyanın yedeğini alın.
Css renk vs değişikliği yapabilirsiniz ama özel temalarda zaten bu özellikler ayar olarak mevcuttur genelde.

chtlkbrk

Üye
26 Tem 2017
15
0
29
maalesef header diye bir kısım mevcut değil. dilerseniz girip bakabilirsiniz. size geçen attığım bilgiler hala geçerli

Admin

Admin

yilmaz70
Yönetici
13 Mar 2017
207
49
İstanbul
wpyukle.com
Dediğiniz gibi, admin panelinde temaya ait bir ayar menusu mevcut değil.

Bunun 2 sebebi olabilir:

1- Temanın 2.3 sürümü ile alakalı bir problem vardır.

2- Opencart siteniz Türkçe kurulum. Bu yüzden temanın İngilizce olan dosyaları Turkish/tr-tr bölümünde
olmadığından dolayı admin panelinde görünmüyordur.

chtlkbrk

Üye
26 Tem 2017
15
0
29
bunu düzeltmemin bir yolu var mu peki? çünkü tam da az önce yazdıgınız türde yapmak istiyorum. yukarısı anasayfa iletişim falan olucak

Admin

Admin

yilmaz70
Yönetici
13 Mar 2017
207
49
İstanbul
wpyukle.com
bunu düzeltmemin bir yolu var mu peki? çünkü tam da az önce yazdıgınız türde yapmak istiyorum. yukarısı anasayfa iletişim falan olucak

Tema klasörlerinde mevcut olan dil dosyalarını ( en-gb ) aynen kopyalayıp tr-tr olarak ayrıca oluşturup tr-tr dosyalarını dil klasörlerine yüklerseniz o zaman admin panelinde tema seçenekleri çıkacaktır.

chtlkbrk

Üye
26 Tem 2017
15
0
29
Tema klasörlerinde mevcut olan dil dosyalarını ( en-gb ) aynen kopyalayıp tr-tr olarak ayrıca oluşturup tr-tr dosyalarını dil klasörlerine yüklerseniz o zaman admin panelinde tema seçenekleri çıkacaktır.
evet o benim aklıma gelmişti zaten şu an öyle ama yine herhangi bir ayar kısmı bulamadım :D

chtlkbrk

Üye
26 Tem 2017
15
0
29
dil dosyalarında eksik var gibi durmuyor. refresh yaptım. değişim izinleri de full. sanırım admin panelinde böyle bir ayar yapmak mümkün değil. ,nternette de araştırdım fakat net bir sonuca varamadım henüz. teşekkürler hocam. eğer çözebilirsem buradan da paylaşırım

Admin

Admin

yilmaz70
Yönetici
13 Mar 2017
207
49
İstanbul
wpyukle.com
dil dosyalarında eksik var gibi durmuyor. refresh yaptım. değişim izinleri de full. sanırım admin panelinde böyle bir ayar yapmak mümkün değil. ,nternette de araştırdım fakat net bir sonuca varamadım henüz. teşekkürler hocam. eğer çözebilirsem buradan da paylaşırım

Demo sitesinin admin panelinden gördüğüm kadarı ile tema ayar menuleri mevcut.
Ama sizin tema kısıtlı ise bir şey diyemem.