Ürün Sayfası 500 hatası veriyor.

• Konbuyu başlatan Zaren
  • Başlangıç tarihi
Hoşgeldiniz
Çözümler ve hizmetlerimizden yararlanmak için kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
Zaren

Zaren

Aktif Üye
22 Mar 2017
28
2
44
bugün zaten birsey yapmayacagım arastırayım diyorum bende
sizde bakın yarın sabahtan devam edeceğim şimdilik herkese iyi kandiller...

muhammetali

muhammetali

Administrator
Yönetici
14 Mar 2017
79
44
Karaman
Bu hata mesajı, kurulan eklentinin ya hatalı yada sürüm uyumsuzluğu olduğunu gösteriyor. "Controllercatalogproduct" opencart classı dır. Yüklenen eklenti bu classı extend ediyor. Yüklenen eklentinin bu classı bulamaması büyük ihtimal sürüm uyumsuzluğundan kaynaklanır. Çünkü opencart 2.x sürümünden sonraki sürümlerde sık sık köklü değişiklikler yaptı. Vqmod kurulum yapıldı ise, eklentiyi kaldırmak fayda etmeyebilir. Vqmod dosyasının içinden eklentinin xml dosyasını bulup, hangi dosyada değişiklik yaptıysa o dosyadan manuel olarak silinmesi gerekir.

Zaren

Zaren

Aktif Üye
22 Mar 2017
28
2
44
Günaydın;
vqmod klasorunde sadece bir adet xml uzantılı dosya mevcut onu da sildim ama değişen birsey olmadı.
Sitenin bu halini localhost aldım bakalım çözüm bulabilecek miyiz yada tek çözüm sıfırdan kurmak karar vereceğiz? Bu formun amacı mümkünse sorunlara çözüm bulmak olmalı en kestirmeden yeniden kurlum yapmak bence biraz bu formun amacına uymuyor o nedenle aklıma ve sizlerin tavsiyelerini uyguluyorum.

xml olarak vqmod klasörü dışında bakmam gereken bir yer var mı?

muhammetali

muhammetali

Administrator
Yönetici
14 Mar 2017
79
44
Karaman
Xml dosyasını silmek yada eklentiyi kaldırmak sorunu çözmez. Ben yukrıda xml dosyasını silin demedim. Eklentinin xml dosyasını herhangi bir metin editörüyle açıp, hangi dosyaya hangi kodları attı ise o kodları silerek çözüme ulaşabiliriz. Tabii siz kendi başınıza problemi çözmeye çalışınca bende sizi ileri seviye sandım ve detaylara inmedim. Bir örnek ile açıklayalım.

<file path="catalog/controller/product/product.php">
<operation>
<search><![CDATA[$data['special'] = $this->currency->format($this->tax->calculate($product_info['special'], $product_info['tax_class_id'], $this->config->get('config_tax')));]]></search>
<add position="after"><![CDATA[$data['special_percentage'] = round(100 - (($this->tax->calculate($product_info['special'], $product_info['tax_class_id'], $this->config->get('config_tax'))*100) / $this->tax->calculate($product_info['price'], $product_info['tax_class_id'], $this->config->get('config_tax'))));]]>
</add>
</operation>
<operation>
<search><![CDATA[$data['special'] = false;]]></search>
<add position="after"><![CDATA[$data['special_percentage'] = false;]]>
</add>
</operation>
</file>

Bu kodlar bir opencart modülünün xml dosyasının içeriği.

<add position="after"> yazan yerlerdeki kodları silmek gerekir. Yani kodları xml dosyasından değil, xml dosyasının tarif ettiği yerden silmek gerekir.
<file path="catalog/controller/product/product.php"> bakın kök dizinin içinde catalog klasörü var catalog klasörünün içinde controller klasörü var controller klasörünün içinde de product klasörü var product klasörünün içinde de product.php dosyası var. Bu dosyayı açıp, eklentinin xml dosyasındaki <add position="after"> kodunun bize <file path="catalog/controller/product/product.php"> dosyasındaki tarif ettiği kodu silersek sorun kalmaz. Yedeklerinizi alıp yapacağınız değişikliği öyle yapın.

Forumun amacını hatırlatmanıza gerek yok ki. :) Biz biliyoruz zaten.

• Like
Tepkiler: Admin
Zaren

Zaren

Aktif Üye
22 Mar 2017
28
2
44
sanırım bir yerde hata var. dun gece ve bu sabah bende product.php dosayasına odaklandım. ama baska sitelerdeki kodlarla aynı su anda dediğiniz after satırını aratıyorum bende boyle bir satır yok.

Ama az önce şunu yaptım belki yanlış yol ama sorun düzeldi.
Sıfırdan localhost a kurulum yaptım, oradaki
"c:\xampp\htdocs\*******\admin\controller\catalog\product.php"
dosyasını diğer sorunlu olan sitenin dosyasının yerine kopyalayınca site düzeldi. :)))

• Like
Tepkiler: Admin
muhammetali

muhammetali

Administrator
Yönetici
14 Mar 2017
79
44
Karaman
System>modification>admin>controller>catalog>product.php dosyasının içini de kontrol ettiniz mi?

Zaren

Zaren

Aktif Üye
22 Mar 2017
28
2
44
ftp:/public_html/system/config/
ftp:/public_html/system/engine/
ftp:/public_html/system/helper/
ftp:/public_html/system/library/
ftp:/public_html/system/PHPExcel/