Sabit Anahtar Kelimelerinin Kullanımı

  • Konbuyu başlatan muhammetali
  • Başlangıç tarihi
Hoşgeldiniz
Çözümler ve hizmetlerimizden yararlanmak için kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
muhammetali

muhammetali

Administrator
Yönetici
14 Mar 2017
79
44
Karaman
Anahtar kelimelerinin doğru kullanımı optimizasyonun ilk ve en önemli aşamasıdır. Web sitelerimizi tasarlarken rastgele kelimeler kullanmak yerine düzgün ve analiz edilerek belirlenmiş kelimeler kullanarak oluşturmak çok daha iyi sonuçlara ulaşmamızı sağlar.
Mesela bir ekskavatör tanıtımı yada satışını yapan bir site kurarken ekskavatörün kullanıcılar tarafından arama motorunda en çok nasıl aranacağını iyi analiz etmemiz gerekiyor. "Dozer, kepçe, kazaratar" gibi. Bir analiz cihazını tanıtırken halk arasında genelde "tahlil" kelimesinin kullanıldığını tahlil edip anahtar kelimelerimizi buna göre yazmamız gerekiyor. :) Yada bir ekskavatörün yaptığı işi, kullanıldığı yeri de anahtar kelimelerine eklersek hedef müşteri kitlesine daha net ulaşabiliriz. "Hafriyat, Şantiye" gibi. Anahtar kelime tahlili yaparken kendimizi müşterinin yerine koyarsak daha güzel sonuçlar elde edebiliriz.


Hafriyat diye arama yaptığımda görsellerde çıkan resim.Ekskavatör diye arama yaptığımda görsellerde çıkan resim.Kepçe diye arama yaptığımda görsellerde çıkan resim.

Sonuç çokta farklı değil. Anahtar kelimelerin önemini dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım.
 
  • Like
Tepkiler: Admin