En stabil versiyon hangisi

• Konbuyu başlatan benimo
  • Başlangıç tarihi
Hoşgeldiniz
Çözümler ve hizmetlerimizden yararlanmak için kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol

benimo

Üye
13 Mar 2019
18
3
44
Merhaba. Opencart için en uyumlu çalışan sürüm 2.1.0.1 sürümü dediler. Fakat 3.x sürümü de çıktı. Siz hangi sürümü önerirsiniz. hangi 3 sürümünü önerirsiniz.

Admin

Admin

yilmaz70
Yönetici
13 Mar 2017
207
49
İstanbul
wpyukle.com
Merhaba,

Opencart 2.x sürümlerinde 2.0.3.1 sürümü tavsiye ediyoruz her zaman. 2.1.0.1 sürümü bazı alanlarda hata verebiliyor.

3.x sürümlerinde ise şu an en stabil olan Opencart 3.0.2.0 sürümüdür.

Opencart 3 sürümü performans açısından daha verimlidir. Artık tüm temalar Opencart 3 sürümüne uyumlu olarak yapılıyor.
Önemli olan modüller de uyumlu son dönemlerde.

Opencart 3 sürümünün tek dezavantajı cache problemidir. Yapılan işlem sonrasında cache temizlenmesi gerekir.
Bunun haricinde çözüme ulaşmayan bir problem ile karşılaşmadık.

Kurulum yapılan bir sürümü uzun yıllar kullanabilirsiniz. Güncelleme yapmanıza gerek yoktur.

• Like
Tepkiler: benimo

benimo

Üye
13 Mar 2019
18
3
44
cache probleminden kastınız nedir sayın adminim. 3.x sürümünde cache temizleme var. onu temizlediğimizde olmuyor mu yoksa kodlarına mı dalıp oralardan temizlemek gerekiyor. cache temizlemeyi anlayamadım.

Admin

Admin

yilmaz70
Yönetici
13 Mar 2017
207
49
İstanbul
wpyukle.com
cache probleminden kastınız nedir sayın adminim. 3.x sürümünde cache temizleme var. onu temizlediğimizde olmuyor mu yoksa kodlarına mı dalıp oralardan temizlemek gerekiyor. cache temizlemeyi anlayamadım.

Cache temizleme işlemini ihmal etmemelisiniz, onu vurgulamak istedim zaten. Bir çok kişi bunu yapmıyor çünkü :)

• Like

benimo

Üye
13 Mar 2019
18
3
44
anladım sayın adminim. Opencart 3.x kullanıcılarının haftalık mı, aylık mı hangi zaman diliminde bu işlemi yapmalarını öneriyorsunuz. Bu konuyu cevaplayıp kapatalım :)

• Like
Tepkiler: Admin
Admin

Admin

yilmaz70
Yönetici
13 Mar 2017
207
49
İstanbul
wpyukle.com
Haftalık ya da aylık yapılmasından ziyade sitede yapılan her değişiklik sonrası cache temizleme işlemi yapılmalıdır.

Özellikle Chrome tarayıcıda yapılan değişiklik görünmeyebiliyor mesela. Ben bile çok zaman buna aldanmışımdır ilk zamanlar :)

Mesela Journal tema kullanıyorsunuz, zaten temanın kendine ait bir cache modülü var. Bir de Opencart cache mevcut :)
Bu durumda önce Journal tema cache temizlenmeli, ardından Opencart cache temizlenmelidir.

Bu konuya değindiğiniz iyi oldu aslında. Umarım cache temizlemeyi unutmaz veya üşenmeyiz :)

Hayırlı ticaretler, bol kazançlar dilerim.

• Like

benimo

Üye
13 Mar 2019
18
3
44
Haftalık ya da aylık yapılmasından ziyade sitede yapılan her değişiklik sonrası cache temizleme işlemi yapılmalıdır.

Özellikle Chrome tarayıcıda yapılan değişiklik görünmeyebiliyor mesela. Ben bile çok zaman buna aldanmışımdır ilk zamanlar :)

Mesela Journal tema kullanıyorsunuz, zaten temanın kendine ait bir cache modülü var. Bir de Opencart cache mevcut :)
Bu durumda önce Journal tema cache temizlenmeli, ardından Opencart cache temizlenmelidir.

Bu konuya değindiğiniz iyi oldu aslında. Umarım cache temizlemeyi unutmaz veya üşenmeyiz :)

Hayırlı ticaretler, bol kazançlar dilerim.

Teşekkür ederim adminim. Konuya "opencart 3 sürümünde cache nasıl temizlenir" dediklerinde, yada journal theme cache temizleme dediklerinde sorularının cevabını alacaklarına eminim. hatta opencart 3.x sürümü için ne zaman aralıklarda cache temizlenirin cevabını vermiş oldunuz. Konuyu da bu şekilde canlandırıp bilgi sahibi olsun arkadaşlar. İyi forumlar.

• Like
Tepkiler: Admin