Forum Kuralları

Destek Forumu
Çözüm ve hizmetlerimizden yararlanmak için kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
Admin

Admin

yilmaz70
Yönetici
13 Mar 2017
207
49
İstanbul
wpyukle.com
Forum Sitesine ait Kullanım Koşulları aşağıda yer almaktadır.
Bu Siteyi (forum sitesi / https://go-opencart.com/) kullanmak için lütfen aşağıda yazılı koşulları okuyunuz.
Bu koşulları kabul etmediğiniz takdirde https://go-opencart.com/ sitesini kullanmamanızı öneririz.

Kullanıma başladığınız andan itibaren burada yazılı koşullar siz ve Forum Kurucusu arasında bu Web Sitesinin ve Servislerinin kullanımı konusunda bağlayıcı bir Sözleşme niteliği kazanmış olacaktır.

1. Yeni bir konu açarken "Acele Yardım" gibi konunun içeriğiyle alakasız konular açmayınız. Forumda açılan konulara ve yardım taleplerine ortalama cevap verme süresi 24 saattir.
2. Başlıklarda ve mesajlarda büyük harflerle ve font boyutunu büyüterek yada font rengini abartarak kullanmayınız.
3. Konu açmadan önce Forum ana başlıklarını kontrol ederek konu içeriğine en uygun foruma konu açınız. Alakasız forumlara konu açarsanız, açtığınız konu silinecektir.
4. Forumun resmi dili Türkçe 'dir ve yazacağınız mesajlar ile konularda Türkçe dilini düzgün kullanınız. Argo kullanmadan mesajlarınızı Türk Diline uygun şekilde yazınız. Aksi takdirde yazdıklarınızdan bir şey anlaşılmayacağı gibi konunuz silinecektir. Eğer yabancı dilde bir eklenti vb. paylaşımı yapacaksanız mutlaka kurulum ve kullanımla ilgili Türkçe açıklamalar yazmalısınız.
5.Avatar ve imza da kullanılan resimler düzenini bozmayacak boyutlarda ve ahlak, etik kurallarına aykırı olmamalıdır. Bu tarz resimleri kullanan kullanıcılar derhal forumdan uzaklaştırılacaktır.
6. Kullanıcılar imzalarında, mesajlarında ya da profil bilgilerinde kendilerine veya başkalarına ait mp3, w a r e z, c r a c k, e r o t i k, p o r n o, download v.b. yasa dışı ve ideolojik amaçlar taşıyan sitelere ait linkler verilmeyecektir. Ayrıca imzalarında ticari amaç taşıyan (şu yapılır bu düzenlenir gibi) mesajlar yazmak yasaktır. Ayrıca hiç kimse imzalarında kişisel iletişim bilgilerini (telefon, mail, web sitesi ) yayınlamayacaktır. Bu kuralı ihlal eden kullanıcıların imzaları yasaklanacaktır.
7.Lütfen yeni bir konu açmadan önce, açmak istediğiniz konunun forum sitemizde olup olmadığına dair arama yapınız. Açmak istediğiniz konu ya da benzer bir konu daha önceden varsa yeni konu açmak yerine sorunuzu mevcut konunun altında devam ediniz.
8.Yeni konu açarken alt tarafta size açmak istediğiniz konu başlığına benzer konular listelenecektir. Açmak istediğiniz konu o bölümde olabilir, konunuzu açmadan önce o konulara göz atınız.
9.Ücretli kurulum, güncelleme, eklenti, tema, modül ve modifikasyon desteği verilir şeklinde konu açmak yasaktır. Hiç bir şekilde konulara kişisel bilgiler (msn, mail, telefon, site linki gibi) açık olarak yazılmayacaktır. Ayrıca genel yardım konularına Özel Mesaj yada konu altına ücretli destek teklifi içeren mesajlar yazılmayacaktır. Bu kuralları ihlal eden kullanıcılar kesinlikle siteden uzaklaştırılacaktır.
10. Eğer ücret karşılığı yaptırmak istediğiniz bir konu var ise konunuzu ücretli istekler bölümüne açınız. (hiç bir şekilde kişisel bilgilerinizi genelde yazmayınız. Bu bilgilerinizi PM den gönderiniz ve ilgilenen arkadaşlar ile ö.m ile iletişime geçiniz.
13. Her ne olursa olsun (Referans) linki bağlantılar içeren konular ve mesajlar yazmak yasaktır.
14. Birden fazla kullanıcı adı ile üyelik yasaktır. Açtığınız taktirde kullanıcı adınız silinir ve ceza alırsınız.
15. Kullanıcı adınızı hangi dilde olursa olsun ahlak ve etik kurallarına uygun ve anlamlı olacak şekilde seçiniz, İsminiz hiç bir şekilde opencart kelimesini anlamlı şekilde içermeyecek ve kullanıcı adınızda kesinlikle opencart kelimesi geçmeyecektir Mail adresiniz kurumsal; (xxx@cc.com) yada websitesi (w w w. x x x.com) seklinde olmamalıdır. Aksi taktirde silinecek ve kullanıcı adınız ile e-posta adresiniz kara listeye alınacaktır.
16. Forum içinde profilde yada konularınızda din, dil, ırk ayrımcılığı, ideolojik, politika, örgüt veya bir partinin simgesi olan resimler kesinlikle kullanılamaz!
Resim kullanılamadığı gibi söylemlerde bulunamazsınız! Bu kuralı ihlal edenler derhal siteden uzaklaştırılacaktır.
17.Hiçbir şekilde şahsa, firmaya ya da markaya zümreye karşı aşağılayıcı, hakaret ya da küçük düşürücü şekilde konu, mesaj ya da özel mesaj yazmayınız. Tespit edilmesi durumunda adli mercilere intikal ettiğinde, adli merciler isterse IP adresiniz verilecektir.
18.Yazılan konulardan, mesajlardan, paylaşımlar vb. yazan kişi sorumludur. Hiç bir şekilde forum sitemiz ve yönetim grubumuz sorumlu tutulamaz.
19.Tüm kullanıcıların IP adresleri sitemiz veri tabanında kayıt altına alınmaktadır. Yetkili merciler tarafından istenildiği taktirde kullanıcının IP adresi yetkililere verilecektir.
20. Üyelik Bilgileri: Üye olarak kayıt sırasında https://go-opencart.com/ a girildiğinde, Site ve Servislere yerleştirilen, iletilen veya bu Site ve Servisler aracılığıyla gönderilen her türlü materyalden Üye ve/veya Kullanıcı sorumludur. Üye olarak, Site ve Servislere iletilen veya bu Site Ve Servisleri aracılığıyla gönderilen her türlü bilginin güvenilirliğini, doğruluğunu, yanıltıcı olmadığını, 3. şahısların haklarını ihlal etmediğini, yasalara aykırı olmadığını, iyi niyetle sunulduğunu ve söz konusu bilgilerin postalanma veya iletim hakkına sahip olduğunuzu bu Sözleşme koşulları gereğince kabul ve garanti etmiş sayılmaktasınız.
Üye olarak, ister kullanıcılara açık isterse özel olarak göndereceğiniz her türlü bilgide (herhangi bir sınırlandırma olmaksızın, veri, metin, yazılım, müzik, ses kaydı, fotoğraf, grafik, video, mesaj veya başka her türlü materyal) sorumluluk tamamen kendinize aittir.
Kullanıcılarda bu anlayışla bu Site yada Servisleri aracılığıyla elde edeceği bilgiden doğacak her türlü riski üzerine almış olmaktadır. https://go-opencart.com/ 'a veya diğer üye veya kullanıcılara herhangi bir zarar veya yük getirdiğine inandığı takdirde Site Sahibi, Site ve Servislere konulan bilgileri tamamen veya kısmen yayından kaldırabilir.
Site Sahibi, herhangi bir servise ilişkin içeriği ön-elemeye tutma, inceleme, içeriğe dikkat çekme, eleme, değiştirme, geri çevirme veya herhangi bir servis kapsamından çıkarma haklarını saklı tutmaktadır (ancak bu yönde herhangi bir yükümlülüğü bulunmamaktadır).

Değişiklikler ile Özel Madde ve Koşullar Ekleme:
Site sahibi, istenilen herhangi bir zamanda önceden haber vermeksizin burada yazılı kullanım koşulları üzerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutmaktadır. Yapılan değişiklikler ve eklenen maddeler taraflar üzerinde bağlayıcı olduğundan, en son kullanım koşullarından haberdar olunması için bu sayfanın düzenli olarak ziyaret edilmesi gerekmektedir.
Bu site ve servislerini, yapılabilecek bu tarz değişikliklerden sonraki kullanım, söz konusu hüküm ve değişiklilerin kabul edildiği anlamını taşır. Sitedeki bazı yerlerin kullanımı veya bu yerlerle kurulacak etkileşim hakkında özel bir takım ek hüküm ve şartlar geçerli olabilir. Söz konusu hüküm ve şartlar üzerinde de herhangi bir zamanda önceden haber vermeksizin değişiklik yapma hakkı saklıdır. Site üzerindeki bu yerlerin, yapılabilecek bu tarz değişikliklerden sonraki kullanımı, söz konusu özel hüküm ve şartları da kabul anlamını taşır.

Yukarıda yazılı kurallara gerektiğinde eklemeler yapılabilir. Söz konusu kurallar yönetim tarafından değiştirilip yenileri eklenebilir.