Opencart 2.3.x Sosyal Ağlarda Siteye Giriş Modulu

  • Konbuyu başlatan e-ticaretdersleri
  • Başlangıç tarihi
Destek Forumu
Çözüm ve hizmetlerimizden yararlanmak için kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
e-ticaretdersleri

e-ticaretdersleri

Üye
17 Ağu 2017
17
18
39
Herkese merhaba arkadaşlar bu akşam sizlere en çok aranılan modullerden biri olan facebook ile siteye giriş modulunu anlatacağım. Bu modul tarafımdan ve pegirabilisim tarafından test edilmiş facebook ile giriş / kayıt olma işlemleri başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiştir. Bilenler içn biraz sıkıcı olsada bilmeyen arkadaşlar için kısa özet geçeceyim. Opencart kurulu sistemimizde müşterilerimzin bir daha üye kayıt olma yada üye girişi gibi form doldurma bilgileri yerine facebook apps‘tan oluşturduğumuz uygulama sayesinde müşterilerimizin facebook ile bu tip form bilgilerini doldurmadan hızlıca siteye kayıt yada giriş yapabilecekler.

Ayrıca sadece facebook kayıt yada giriş uygulaması yanı sıra, popüler olan google++ ve tiwitter gibi sosyal ağlarda oluşturduğumuz uygulamalar sayesinde de bu sosyal ağlardan da sitemize kayıt yada griş yapabilecekler.Bu modul opencart 2.3.0.2 versiyonunda test ettim diğer alt sürümlerde çalışırmı bilmyorum. Ama belirttiğm sürümde sorunsuz çalşmaktadır. Modul ocmod olarak kurulmakta ve yönetici kısmından da yetki verilmesi gerekmektedir.

Opencart 2.3.x Sosyal Ağlarda Siteye Giriş Yaptırma Ocmod Kurulumu

Sitemizden indirmiş olduğunuz arşiv dosyasındaki ocmod.zip dosyasını masa üstüne çıkartıp, sitemizin admin bölümüne giriş yapalım, daha sonra eklentiler bölümünden eklenti kurulumuna giriş yapalım. Daha sonra gözat butonuna tıklayıp masa üstündeki ocmod.zip dosyamızı seçip eklentinin kurulmasını bekleyelim. Kurulum bittikten sonra modifikasyonun aktif olması için yine admin->eklentiler->modifikasyonlar kısmından yüklenen modifikasyonun solundaki checkbox kutusunu seçelim daha sonra üst kısmındaki yenile butonuna tıklayıp eklentiyi aktif ettikten sonra Veri tabanına eklenecek olan toblolar oluşturulmuş ve modul dosyaları sitemize yüklenilmiştir.

Opencart 2.3.x Sosyal Ağlarda Siteye Giriş Yaptırma Modul Ayarlanması


Eklenimiz aktif olduktan sonra şimdi sıra geld modulu ayarlamaya, sırsıyla yapılacak işlemler; ilk önce sitemizdeki admin tarafından sol menüde yer alan çark simgesinin üzerne geliyoruz. Sağ tarafa doüru açılan listede user group / kullanıcı gruplarına tıklıyoruz. Açılan sayfada okuma yazma yetki kısımlarına modulumuzdeki kutucuklara işaret koyup kaydediyoruz. Daha sonra yine sol menüde çark simgesinin altında oluşan, ok simgesine ait butona tıklııyoruz. Açılan sayfada bizden isetenen uygulamalarımıza ait olan id ve secret kodlarımızı giriyor ve kullanacak olduğumuz sosyal ağlarda giriş butonlarını aktif edip kaydediyoruz ve işlem tamamdır.


Görsel Videolu Anlatımımız


Önemli Not : yedek almadan veya localhostta kullanmadan faal sitenizde denemeyiniz.

Kaynak : e-ticaretdersleri
 

Ekli dosyalar

  • purpletreesocial.ocmod.zip
    375.4 KB · Görüntüleme: 50