SSL sertifikasını nereden almalıyım?

• Konbuyu başlatan samsa
  • Başlangıç tarihi
Hoşgeldiniz
Çözümler ve hizmetlerimizden yararlanmak için kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol
samsa

samsa

Emektar Üye
20 Mar 2017
56
7
34
Daha web sitem yeni iken index kazanmışken diyorum ki elbet sonunda yapmam gereken şey olan SSL SERTIFIKA protokolünü baştan halledeyim ki sonra Google amca ile uğraşmayalım. Nereden alacağım sorusuna gelince Aslında birçok firma bunu sunuyor. Sizce web sitemin varılmış olduğu firmadan mı alayım? Yoksa Piyasayı şöyle bir araştırıp daha uygun bulabileceğim bir yerden mi alayım?
Işin teknik açıdan desteğini düşünürsek Hosting firmam ağır basıyor ama eğer fiyatlarda ciddi fark varsa bu göz ardı edilebilir mi?

Admin

Admin

yilmaz70
Yönetici
13 Mar 2017
207
49
İstanbul
wpyukle.com
Daha web sitem yeni iken index kazanmışken diyorum ki elbet sonunda yapmam gereken şey olan SSL SERTIFIKA protokolünü baştan halledeyim ki sonra Google amca ile uğraşmayalım. Nereden alacağım sorusuna gelince Aslında birçok firma bunu sunuyor. Sizce web sitemin varılmış olduğu firmadan mı alayım? Yoksa Piyasayı şöyle bir araştırıp daha uygun bulabileceğim bir yerden mi alayım?
Işin teknik açıdan desteğini düşünürsek Hosting firmam ağır basıyor ama eğer fiyatlarda ciddi fark varsa bu göz ardı edilebilir mi?

Aslında en başta yapılması gereken işlemlerden biri SSL Sertifikası kurulumudur.

Günümüzde çoğu hosting firması ücretsiz SSL hizmeti sunmaktadır.

Eğer hosting firmanız ücretsiz SSL hizmeti sunmuyor ise doğal olarak en uygun fiyat sunan bir yerden
SSL Sertifikası alınmasıdır.

Alınacak olan Ssl Sertifikasının fiyat uygunluğu ile beraber mobil uyumlu olması ayrı bir önem taşıyor.

Daha önce Netdirekt firmasından ssl sertifikası bir arkadaşımız için almıştık, herhangi bir sorun yaşamadık.
İsterseniz bir inceleyin.

Dediğim gibi, mobil uyumlu olan bir Ssl Sertifikası olmasına dikkat etmelisiniz.
Araştırmalarınız sonucunda hangi firma daha uygun fiyata satıyor ise oradan almanızda bir sakınca yoktur.

Bir de, kendi firmanızdan Ssl Sertifikası alma talebiniz olur ise sanırım ücretsiz kurulum yapacaklardır.

Fiyat araştırması yaparken, başka yerden alacağınız ssl sertifikası kurulumunu hosting firmanızın
ne şartlarda sağlayacağını da bilmenizde ayrıca yarar vardır.

Kolay gelsin.

samsa

samsa

Emektar Üye
20 Mar 2017
56
7
34
Hosting firmamla görüşmelerim doğrultusunda; Ozel ip ve ssl sertifikasini 155 liraya hallediyorum. Tabi kurulumunuda yapiyorlar. Mobil uyumluluğuna gelince söylemiş oldukları; Mobil uyumludur. Belki eski cihazlarda tam uyum saglanamaz ama su ana kadar hic bir musterinizden sikayet almadik . He illa %100 uyunlu olsun derseniz fiyati cok yukselir. Ancak bence gerek yok , ona o kadar para vermeye. Sonuçta 155 liraya mal ettiğiniz sertifikada yüzde yüz olmasa da yüzde 99 uyumluluk gösterecektir.
Yani arkadaşlar direkt olarak telefon ile Hosting firmasının sahibi olan kişi ile görüştüm ve yukarıdaki bir kısım lık konuşmamızdan Anlayacağınız üzere alıcı satıcı konuşmasından ziyade dostane bilgilendirme şeklinde bir görüşme oldu.

Admin

Admin

yilmaz70
Yönetici
13 Mar 2017
207
49
İstanbul
wpyukle.com
Hosting firmamla görüşmelerim doğrultusunda; Ozel ip ve ssl sertifikasini 155 liraya hallediyorum. Tabi kurulumunuda yapiyorlar. Mobil uyumluluğuna gelince söylemiş oldukları; Mobil uyumludur. Belki eski cihazlarda tam uyum saglanamaz ama su ana kadar hic bir musterinizden sikayet almadik . He illa %100 uyunlu olsun derseniz fiyati cok yukselir. Ancak bence gerek yok , ona o kadar para vermeye. Sonuçta 155 liraya mal ettiğiniz sertifikada yüzde yüz olmasa da yüzde 99 uyumluluk gösterecektir.
Yani arkadaşlar direkt olarak telefon ile Hosting firmasının sahibi olan kişi ile görüştüm ve yukarıdaki bir kısım lık konuşmamızdan Anlayacağınız üzere alıcı satıcı konuşmasından ziyade dostane bilgilendirme şeklinde bir görüşme oldu.

Anladığım kadarı ile direkt banka ile sanal pos anlaşması yapmayı düşünüyorsunuz.
Özel ip sadece banka ile sanal pos anlaşması için gereklidir.
Onun haricinde, aracı ödeme kuruluşu ile sanal pos uygulaması edinirseniz sabit ip ihtiyacı yoktur.
Sabit ip bedeli hosting firmalarında aylık, ortalama 5 TL civarındadır.

Mobil uyumluluk meselesine gelince, tabii ki eski sistemlerde tam uyum olmayabilir, o konuda katılıyorum.

Seçenekleriniz;

Banka ile sanal pos anlaşması mı yapacaksınız, yoksa aracı ödeme kuruluşu ile mi anlaşacaksınız konusunda bir netliğe
vardığınızda ortaya çıkacaktır.

Eğer banka ile anlaşma yapacaksanız; mobil uyumlu bir Ssl Sertifikasını uygun fiyatla başka bir firmadan alacaksınız,
makul bir ücret karşılığında hosting firmanız size sertifikanın kurulumunu sağlayacak. Ve size sabit ip atayacak.

Eğer aracı ödeme kuruluşu ile anlaşma yapacaksanız; bence ücretsiz ssl sertifikası sağlayan bir
hosting firması ile çalışmanız yönünde olacaktır.

Hesaplarınızı bu seçeneklere göre değerlendirmenizi tavsiye ederim.

Hayırlısı olsun.

samsa

samsa

Emektar Üye
20 Mar 2017
56
7
34
75 tl > ssl
ip > 80 tl yillik
Sanal pos direkt olarak Akbank ve Garanti Bankası dışında tüm bankalarla uyumlu. Bu iki banka daha farklı bir güvenlik sistemi istiyormuş.

Arıcı ödeme firmalarında kullanabilir miyim? Sorusuna verilen yanıt; onlar için fazlaca yeterli bir düzeydedir bu SSL . Genellikle O firmalar sertifikaları kendileri Zaten hazır paket olarak veriyorlar ancak olur da sizden isterlerse onun için de bu zaten yeterli Hatta fazla bile. Diye yanıt aldım.

Admin

Admin

yilmaz70
Yönetici
13 Mar 2017
207
49
İstanbul
wpyukle.com
75 tl > ssl
ip > 80 tl yillik
Sanal pos direkt olarak Akbank ve Garanti Bankası dışında tüm bankalarla uyumlu. Bu iki banka daha farklı bir güvenlik sistemi istiyormuş.

Arıcı ödeme firmalarında kullanabilir miyim? Sorusuna verilen yanıt; onlar için fazlaca yeterli bir düzeydedir bu SSL . Genellikle O firmalar sertifikaları kendileri Zaten hazır paket olarak veriyorlar ancak olur da sizden isterlerse onun için de bu zaten yeterli Hatta fazla bile. Diye yanıt aldım.

Aracı firma için ücretli ssl sertifikasına ihtiyaç yoktur. Sabit ip ihtiyacı yoktur.
Aracı firma her türlü güvenliği kendi bünyesinde barındırır. Sizin adınıza tahsilat yapar. Bu yüzden komisyon almaktadır.

Banka sanal pos uygulaması ise sadece Opencart için sınırlı kalmamakla birlikte, tüm yazılım sistemlerinde istedikleri şartların başında
Ssl sertifikası, sabit ip, ve gerekirse kendilerinin belirleyeceği başka şartlar çıkabiliyor.
Sanal pos modülleri ise ücretlidir ve uzmanı olan kişiler dışında kimseden alınmaz.

• Like
Tepkiler: samsa