Marka Araştırma

Bu bölümde online olarak marka araştırması yapabilirsiniz.
Hoşgeldiniz
Çözümler ve hizmetlerimizden yararlanmak için kayıt olabilirsiniz.
Kayıt Ol

Türk Patent Çevrimiçi Marka Araştırma Uygulaması 

 

Marka Arama uygulamasıyla marka araştırması yapabilir, dosyaların detaylarını takip edebilir, arama ve takip işlemleri için yardım alabilirsiniz. Uygulama üç sayfadan oluşmaktadır:

1) Marka Araştırma
    Marka Araştırma sayfasında Marka Adı, Firma Adı, Tescil Yayım Bülten No, Marka İlan Bülten No, Müşteri No ve Nice Sınıfları alanlarından marka araması yapabilirsiniz. Arama sonucunda gelen bilgilere liste olarak ulaşabilir, Detay sütunundaki  butonuna tıklayarak istediğiniz markanın detay bilgilerine ulaşabilir, sonuçlar arasında arama yapabilir, Başvuru No, Koruma Tarihi, Marka Adı, Marka Sahibi ve Nice Sınıfları alanlarından sonuçları sıralayabilirsiniz. 
    Arama sonuçlarının MS-Excel ve PDF formatında çıktısını alabilirsiniz. PDF çıktısı arama sonuçlarında gelen kayıt sayısı 100'e eşit veya 100'den küçükse marka figürleri dahil edilerek, 100'den büyükse figürler dahil edilmeden üretilmektedir. 

2) Dosya Takibi
    Dosya Takibi sayfasında Başvuru No, Evrak no, Tescil No ve Uluslararası Tescil No alanlarından arama yaparak takibinizde olan bir dosyaya ait bilgilere ulaşabilirsiniz. Arama sonucu üç bölümde sınıflandırılmış olup Marka Bilgileri, Mal ve Hizmet Bilgileri ve Başvuru İşlem Bilgileri sekmelerinden dosyanın detay bilgilerine ulaşabilirsiniz. 

3) Yardım
    Yardım sayfasından uygulama hakkında bilgi alabilir, Sık Sorulan Sorular kısmından sorularınıza cevap bulabirsiniz. Soru, dilek, öneri ve şikayetleriniz için Marka Patent Ofisi kurumunun e-posta adresine bildirimde bulunabilirsiniz.

 

Bir marka adıyla ilgili araştırma yapmak istiyorum. Uygulamayı kullanarak nasıl araştırma yapabilirim?

    Marka Araştırma sayfasında aramak istediğiniz markayı Marka Adı alanına yazınız, Doğrulama Kodunu giriniz ve Arama Yap butonuna tıklayınız. Gelen sonuçlar arasında arama yaptığınız marka adına dair bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

Takibini yaptığım dosyanın üzerindeki işlemleri nasıl görebilirim?

    Dosya Takibi sayfasında takibini yaptığınız dosyanın başvuru numarasını Başvuru No alanına yazınız, Doğrulama Kodunu giriniz ve Arama Yap butonuna tıklayınız. Arama sonucunda gelen sayfada Başvuru ve İşlem Bilgileri sekmesine tıklayarak dosya üzerindeki işlemleri görebilirsiniz.

  • Yayınlanan
    27 Haz 2017
  • Sayfa görüntüleme sayısı
    2,741